Kelime tanımını bul

Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
çağış

Bal.

"çağış" kelimesinin kullanım örnekleri.

AK Parti Bigadiç İlçe Teşkilatının düzenlediği program kapsamında Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, AK Parti İlçe Başkanı Neşet Akbıyık ve teşkilat yöneticileri ile birlikte Mecidiye, Çömlekçi, Çağış ve Esenli mahallelerinde sokak sokak dolaşan Bostan, halk oylaması için vatandaşlardan destek istedi.

Ziyarette, Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Belediye Başkanı İsmail Avcu, Balıkesir Merkez Komutanı Piyade Albay Evren Ünal, Bigadiç Garnizon ve İlçe Jandarma Komutan Vekili Çağış Jandarma Komutanı Kd.

Park Otel'de verilen iftara Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Belediye Başkanı İsmail Avcu, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Taner Büyükgöz, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Fettahoğlu, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutan Vekili Çağış Jandarma Komutanı Astsubay Adem Bora, Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve oda başkanları katıldı.

Bigadiç Belediyesi Park Oteli'ndeki törene Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Belediye Başkanı İsmail Avcu, Belediye Meclis Üyesi Resül Bintepe, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutan Vekili Çağış Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Adem Bora, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Efe, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şinasi Özulus, Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Müdürü Yusuf Sevinç, Alaplı Anadolu Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı İsmail Korkut katıldı.

Etkinliğe, Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutan Vekili, Çağış Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Adem Bora, İlçe Emniyet Müdürü Musfata Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Efe, öğretmen ve öğrenciler katıldı.