Kelime tanımını bul

Kişi Adları Sözlüğü
Çağlı

Cinsiyet: Erkek

  1. Kuvvetli.

  2. Namuslu.

Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
çağlı

Yaşlı, kocamış.

"çağlı" kelimesinin kullanım örnekleri.

Belediye encümeni üye seçimi için yapılan gizli oylamada açılan 32 kapalı zarftan Muhyeddin Aydın için 16 oy, Beşire Arslan için 17 oy, Haydar Çağlı için 17 oy çıkarken, Abdulcebbar Zeybekoğlu için 10 oy, Ayhan Eren için 10 oy, Ali Timurlenk için 10 oy çıktı.

Bu durumda en fazla oy alan Muhyeddin Aydın, Beşire Arslan ve Haydar Çağlı 1 yıl süreyle belediye encümen üyesi olarak seçildi.

Ziyarette konuşan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Serdar Aydın, Mustafa Çağlı, İsmail Yılancıoğlu, Hülya Büyükgökmen, Osman Kocadelioğlu, Mehmet Kuşçu, Güray Parçal ile birlikte diğer kamu kuruluşlarına olduğu gibi İl Özel İdaresine de ziyarette bulunduk.

Kurada 3 motosikletten birini Tuğser Çağlı kazanırken, diğer talihli numaralar ise 315472 ve 386338 oldu.

İhbar üzerine bölgede geniş çağlı inceleme başlatan Akçadağ İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, görgü tanıklarının da ifadeleri doğrultusunda arama gerçekleştirdi.

Hakan Raşit Çağlı stratejik plan hazırlıkları hakkında üst kurula bilgilendirme yaparak durum analizi taslağını sundu.

Millet Bahçesi yapılacak olması nedeniyle İnönü Stadı ve Atatürk Kapalı Spor Salonu ile birlikte yıkılacak Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzuna giden öğrenci velileri, yeni bir havuzun yapılmadan yıkımın gerçekleştirilecek olmasına tepki gösterdiler.

Malatya Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzunun yıkılması kararının ardından ise veliler ve öğrenciler duruma tepki gösterdi.