Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
çalışan
  • isim Çalışma işini yapan kimse
  • Bir iş yerinde ücret karşılığında görev yapan kimse, personel, eleman

"çalışan" kelimesinin kullanım örnekleri.

Kent merkezine ilerleyen Mustafa Demir (40) yönetimindeki 63 ZD 677 plakalı otomobil ile kavşaktan dönmeye çalışan sürücüsü öğrenilemeyen 63 AAL 159 plakalı tır çarpışmıştı.

Edinilen bilgiye göre, Varsak-Sarısu güzergahında çalışan Ramazan Özer idaresindeki 07 AAK 658 plakalı halk otobüsü, dün akşam saat 21.

Varsak- Sarısu güzergâhında çalışan 07 AAK 658 plakalı halk otobüsü, bulvar üzerindeki durağa yanaştığında araçta bağırışmalar oldu.

Rüzgarsız havalarda bu bölgede bulunan tarlalarda çalışan insanlar abartısız bir şekilde söylüyorum kokudan dolayı maskeyle çalışmak zorunda kalıyorlar.

Edinilen bilgiye göre, Varsak-Sarısu güzergahında çalışan Ramazan Özer idaresindeki 07 AAK 658 plakalı halk otobüsü, geçtiğimiz Çarşamba akşam saat 21.

Göltürkbükü Mahallesi'ndeki bir otelde çalışan Hamza Yıldız yönetimindeki 48 AAS 845 plakalı motosikletle, bir AVM'ye girmek için sola ani manevra yaptığı öne sürülen Beril E.

ABD ordusunda tercüman olarak çalışan ve genç kızın yeniden hayata dönmesinde büyük rol oynadığı belirtilen Abid Shamdeen ile hayatını birleştirme kararı alan Nadia nişanlandı.

Daha sonra Abhazya Geri Dönüş Devlet Komitesinin çalışan Cansuh Lazba, Abhazca burada oluş sebeplerini anlatırken, konuşmasını Türkçeye çeviren Bilecik Kafkas Derneği Başkanı Erdinç Çolak çevirdi.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince, kentteki camilerin şadırvanlarında abdest almaya çalışan 6 kişinin yankesicilik yöntemiyle cüzdan ve cep telefonunu çaldığı tespit edilen şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Adıyamanlı vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için gece gündüz demeden çalışan emniyet ve Jandarma personelimize teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Gelişmiş aerodinamik tasarımı, birbiriyle iletişim içerisinde çalışan elektronik sistemleri, Powershift3 şanzımanla birlikte sunulan yeni Economy+ sürüş modu sayesinde yeni Actros’un yakıt tüketimi otoyol sürüşlerinde yüzde 5’e kadar azalıyor.

Kavşaktan Silvan istikametinden gelen 06 AEC 474 plakalı araç, kavşaktan Silvan istikametine dönmeye çalışan 21 AR 752 plakalı araca arkadan vurdu.

AEP Eğiticisi - Sosyolog Seçil Sargın Yaman tarafından Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen öğrenci ve personele yönelik ’Kadın Aile ve Toplum’ konulu seminerde; ’kadının toplumdaki yeri, çalışan kadın, evlilik, aile, annelik, kadına yönelik şiddet’ gibi konulara değinildi.

T idaresindeki 33 AET 61 plakalı otomobil, merkez Toroslar ilçesi Darısekisi Mahallesi Gözne yolunda, yolun karşısına geçmeye çalışan Ekin Ç.

Zeynep’in kendini affettirme çabaları kendi kabuğuna çekilip yaşamaya çalışan Rüzgar tarafından kolay kabullenilmez.