Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
çamlık
 • isim Çam ağaçları çok olan yer
 • Çam korusu
  "Merdivenleri, çamlığı ve çardağı bir geyik gibi sekerek koştu." - F. R. Atay
Vikipedi
Çamlık
Coğrafya[ değiştir]
 • Çamlık - Bartın ilinin köyü
 • Çamlık - Bolu ili Yeniçağa ilçesinin köyü
 • Çamlık - Burdur ili Bucak ilçesinin beldesi
 • Çamlık - Bursa ili Mudanya ilçesinin mahallesi
 • Çamlık - Giresun ilinin köyü
 • Çamlık - İzmir ili Beydağ ilçesinin mahallesi
 • Çamlık - İzmir ili Selçuk ilçesinin mahallesi
 • Çamlık - İstanbul ili Sancaktepe ilçesinin mahallesi
 • Çamlık - Konya ili Derebucak ilçesinin beldesi
 • Çamlık - Kütahya ili Simav ilçesinin köyü
 • Çamlık - Muğla ili Bodrum ilçesinin mahallesi
 • Çamlık - Sakarya ili Geyve ilçesinin mahallesi
 • Çamlık - Sivas ili Divriği ilçesinin köyü
 • Çamlık - Tokat ilinin köyü
 • Çamlık - Trabzon ili Vakfıkebir ilçesinin mahallesi
 • Çamlık - Zonguldak ili Çaycuma ilçesinin köyü
 • Çamlık - Ünye′de mesire yeri
 • Çamlık - Arnavutluk ile Yunanistan arasında bir kıyı bölgesi. Çameria adının Türkçesi
Çamlık (Orta Dünya)
 1. YÖNLENDİR Orta Dünya'da ikincil yerler#Çamlık
Çamlık (bölge)

Çamlık (, Tsamouriá), Çamerya veya Çamırya olarak da bilinen Yunanistan ve Arnavutluk arasında Güneybatı Balkanlar bölgelerinden biridir. Yunanistan'nın kuzeybatısında bulunur ve önemli Arnavut nüfusu bulunan Epir resmî bölgesinin bir parçasıdır. Merkez şehri Yanya'dır. Çam Arnavutlarının ülkeden tamamen atılması amacı ile Çamlık Soykırımı gerçekleştirilmiş fakat Arnavutlar halen tamamen Çamlık'dan atılamamıştır.

Çamlık bölesinin en ünlü kişilerden biri Hoca Tahsin Efendi'dir.

"çamlık" kelimesinin kullanım örnekleri.

Isparta-Antalya karayolunun Çamlık Mahallesi'nde sürücüleri henüz bilinmeyen 59 FE 598 plakalı otomobil ile 07 AAC 749 plakalı otomobil çarpıştı.

Edinilen bilgiye göre Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Çamlık köyü yakınlarında sürücüleri henüz tespit edilemeyen 59 FE 598 plakalı otomobille 07 AAC 749 plakalı otomobil çarpıştı.

Sancaktepe Çamlık mahallesi Akınalp sokakta dün sabah saat 07:30 sıralarında meydana gelen olayda; sabah eşi Deniz A.

PENDİK İlçesine 09:00 - 13:30 saatleri arasında Yıllık Trafo Bakım çalışması nedeniyle Yenişehir Mahallesi Çadır Sokak - Mutlu Alemdar Sitesi - Atlantis Hoby Evleri - Reyhan Caddesi - Avras Yapı - Park Evleri - Renktaş Sitesi - Ekşioğlu Akasya Evleri - Orkide Sokak - Ulucami - Alibey Konakları - Bent Yapı - Melet Sitesi - Hakmar - Kavi Çalışanları - Suadiye Villaları - Beyaz Evler - Eşref Bitlis Bulvarı - Hak-İş Blokları civarına - Dumlupınar Mahallesi - Orhangazi İlköğretim Okulu - Serin - Çamlık - Okul Sokaklarına - Askent ve Erkent Sitelerine - Çanakkale Sokak - Askent Yıldız Sitesi - Edassa Fabrikas - Deniz Yıldızı Sitesi - Derin Sokak - Ankara Cadddesi - Alkanlar Lazer - Hukukçular Caddesi - Başı - Bayburt - Çanakkale - Derin ve Derya Sokaklara enerji - Velibaba Mahallesi - Fatih Caddesi ve Yonca Plastik Fabrikasına - YakacıK Caddesi - Mezarlık Yanı - Okul - Cami - Mine Sokaklarına - Cam Evleri - Massan Makine - Dolayoba Caddesi - Çınar Sokak - Akel - Sanpar ve Obe Ticaret, ’e enerji verilemeyecektir.

Fuardaki Yozgat standında, Çamlık Milli Parkı, Tarihi Roma Hamamı, Kazankaya Kanyonu, Yozgat Hanımlar Termal Aqua Park, Aydıncık Ametist Taşı ve heykel atölyesi, yöresel ürünler tanıtılıyor.

Edinilen bilgiye göre, Çamlık Mahallesi'nde anayol üzerinde bakkal dükkanı işleten Hasan Hüseyin Özkan ve Şenay Özkan çifti, gece geç saatlerde kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerin silahlı saldırısına uğradı.

Edinilen bilgiye göre, Çamlık Mahallesi’nde anayol üzerinde bakkal dükkanı işleten Hasan Hüseyin Özkan ve Şenay Özkan çifti, gece geç saatlerde kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerin silahlı saldırısına uğradı.

Ümraniye’nin endemik bir türü olarak tescili yapılan Ümraniye Çiğdemi’nin; sergilenmesi, tanıtımı, kültüre alınması, korunması ve bitki piyasasına kazandırmak için, Ümraniye Çamlık Mahallesi Şenol Güneş Bulvarı’nda Ümraniye Çiğdemi Koruma ve Üretim Merkezi’nin çalışmaları yapılmış ve faaliyetlerin yürütülmesi için aynı yerde kurulu ANG Vakfı Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi (NGBB) ile Ümraniye Belediyesi arasında görüşmeler yapılarak protokol hazırlandı.

Bu yıl Güzelçamlı başta olmak üzere çamlık alanlarda çam balı üretiminin kaynağı basıra böceğinin oldukça ballı olduğunu ve mevcut arıların iyi bal topladığını belirten Aydın Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ayhan Özdemir, adeta bir şifa kaynağı olan balın gerçek değerini bulmadığını belirtti.

Alınan bilgiye göre, Kazım Yılmaz yönetimindeki 16 CAH 86 plakalı otomobil, Çamlık Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı'nda kontrolden çıkarak takla attı.

Kaza riski bulunan ve araçların sıkıntı yaşadığı, Çamlık, Çuha, Çıralı, Evliyagil ve Darca sokaklarının kesişimine uygulanan damla kavşaklar vatandaşlardan tam not aldı.

Kocabayır Terfi Merkezi'nde gerçekleştirilecek debimetre montaj ve bağlantı çalışmaları nedeniyle de aynı saatler arasında Pendik'e bağlı Yenişehir, Çamlık, Kurtköy, Şeyhli, Sülüntepe, Ertuğrulgazi, Yayalar, Velibaba ve Çınardere Mahalleleri ile Kartal'a bağlı Hürriyet Mahallesi'nin bir kısmı da su alamayacak.

Alınan bilgiye göre, Develik Mahallesi Çamlık Caddesi'ndeki 4 katlı apartmanın üçüncü katındaki Serkan Karaca'ya ait dairede, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Alınan bilgilere göre, Başkale İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Çamlık Jandarma Karakol Komutanlığınca şüphe üzerine durdurulan 06 FC 9145 ve 65 EYA 79 plakalı kamyonetlerde arama yapıldı.

Alınan bilgiye göre, Sefa Çamlık Mahallesi Laka mevkisinde bulunan boş binada, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.