Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
çamurlu
 • sıfat Çamur bulaşmış, üstünde veya içinde çamur bulunan
  "Henüz içinden çıktığım yaşamın beyaz koridorları, yerlerini çamurlu patikalara bıraktılar." - R. Mağden
Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
çamurlu

Arazi kayıtlarını gösteren resmî belgeler.

Vikipedi
Çamurlu
 • Çamurlu - Ağrı ilinin Patnos ilçesine bağlı bir köy
 • Çamurlu - Amasya ilinin Göynücek ilçesine bağlı bir köy
 • Çamurlu - Artvin ilinin Hopa ilçesine bağlı bir köy
 • Çamurlu - Balıkesir ilinin Savaştepe ilçesine bağlı bir köy
 • Çamurlu - Erzurum ilinin Hınıs ilçesine bağlı bir köy
 • Çamurlu - Erzurum ilinin Horasan ilçesine bağlı bir köy
 • Çamurlu - Sivas ilinin Divriği ilçesine bağlı bir köy
 • Çamurlu - Sivas ilinin Kangal ilçesine bağlı bir köy
 • Çamurlu - Van ilinin Özalp ilçesine bağlı bir köy
 • Çamurlu - Yozgat ilinin Sorgun ilçesine bağlı bir köy

"çamurlu" kelimesinin kullanım örnekleri.

Dicle EDAŞ İşletme Bakım ve Onarım Müdürlüğünün yapacağı şebeke bakım çalışmaları nedeniyle Eyyübiye ilçesine bağlı Büyükhan Mahallesi, Akçamescit Mahallesi, Hancığaz Mahallesi, Ay Mezrası, Abdurrahmandede Mahallesi, Taşbasan Mahallesi, Köpürlük Mahallesi, Çamurlu Mahallesi, Çiçekli Mezrası, Külünçe Mahallesi, Sultantepe Mahallesi, Ambartepe Mahallesi, Alkanlar Mezrası, Beyaztepe Mahallesi, Güneş Mezrası Cumartesi günü 08.

Pek çok müşterisinin talebine araçsızlık nedeniyle cevap veremeyen Kia, en çok da çamurlu Sportage’a sürekli talip çıkması nedeniyle zorlanmış.

Artık ömrünün sayılı günlerini yaşayan zavallı kız avunmak için bu çamurlu gölet kenarında arkadaşlarıyla çamurlara girmektedir.

Eşeği olan bulunan veliler öğrencilerini eşek sırtında servise kadar götürürken, eşeği bulunmayan öğrenciler ise çamurlu yollarda bata çıka yürümek zorunda kalıyor.

Bu sayede hayatında kamp alanı dışında bir yeri tanımayan Suriyeli çocuklar birde her yer çamurlu olduğu için çadıra hapsolmak zorunda kalmayacaklar.

Yapılan planlamalar neticesinde Çamurlu Mahallesi ile Cankoç villalarının üstünden yeni bir yolun açılmasına karar verilerek, yol açma çalışmalarına başlandı.

Çamurlu Mahallesi ile Cankoç villalarının üst tarafında açılan yol 2 kilometre uzunluğunda, 20 metre genişliğinde planlandı.

Alınan bilgiye göre, Hanönü ilçesi ile Ayancık ilçelerinin ormanlık bölgesi olan Akgöl Kabakçayırı mıntıkasında orman kesiminde çalışan Mehdi Kartal'a ait 57 DL 484 plakalı odun yüklü kamyon, yolun çamurlu ve kaygan olması nedeniyle yaklaşık 30 metre derinliğindeki uçurumun kenarında devrilmek üzereyken kaldı.

Köye ulaşıncaya kadar bir çok güçlükle karşılaşan, kar, tipi ve çamurlu yollarla mücadele eden, zaman zaman ambulansın zincirini söküp takarak zorlu bir yolculuğun ardından Şen'in evine ulaşan ekipler, kadının, akrabalarının yardımıyla doğum yaptığını öğrendi.

Çocuklarımız bu çamurlu yolda okula gidip gelirken, kapaksız çukurlara düşme endişesi bizleri her geçen gün tedirgin ediyor.

Savaştepe ilçesi kırsal Karacalar Mahallesi'nde oturan ve 21 Mart 2006'da okula giderken kaybolan teyze kızları Büşra Karabacak ile Tuğçe Yıldırım'ın cesetleri 44 gün sonra Çamurlu Mahallesi yakınlarındaki bir menfezde poşete sarılı olarak bulunmuştu.

Çevrede araştırmasını sürdüren ekiplerden köy korucuları, bugün akşam saatlerinde Çamurlu Mahallesi Kusuk mevkisindeki dağlık alandaki doğal su yatağı içinde Eren'in cesedini buldu.

İsmail Demirbaş, Akçamescit, Küçükhan, Büyükhan, Abdurrahman Dede, Hancağız, Bildim, Beyaz Yaprak, Çamurlu, Altun, Külünçe ve Sultantepe mahallelerinin muhtarları katıldı.

Mutluca Mahallesinde yürütülen çalışmalarla ilgili açıklama yapan Mahalle Muhtarı Vehbi Koç, mahalle içi yollarının yapılmasıyla çamurlu yollardan kurtulduklarını ifade ederek, hizmetlerinden ötürü Demirkol ve Haliliye Belediyesine teşekkür ettiğini söyledi.

Site sakinleri olarak aramızda anlaşıp nöbetleşe çocukları çamurlu yoldan alıp eve bırakıyoruz.