Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
çantalı
  • sıfat Çantası olan
    "Kompartımana eli çantalı bir tahsildar düştü." - R. Enis

"çantalı" kelimesinin kullanım örnekleri.

Maddi durumun ne olursa olsun sırt çantalı bir gezinin tadına varmak çok ayrı çünkü anılar burada birikiyor.

Görüntülerde sırt çantalı bir kişinin, iş yeri önüne gelerek önce keşif yaptığı daha sonra da tornavidayla pencereyi açtıktan sonra içeriye girdiği görülüyor.

Jüri üyeleri, yapılan elemelerde Şırnak ilinde şehit düşen Uzman Çavuş Ömer Doğan'ın ilkokulda öğretmeniyle çekilen fotoğrafı ile Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi Müdürü Halit Çoban'ın çift çantalı eğitim konulu eserlerini jüri özel ödülüne layık gördü.

Görüntülerde, hırsız içeride dans ettiği esnada sırt çantalı genç içeriye giriyor.

Sırt çantalı otostopçular, bisikletli gezginler ve motosiklet tutkunlarının tercih ettiği rotalardan Batı Karadeniz, gürül gürül akan dereleri, geniş yapraklı ormanları, tam keşfedilmemiş mağaraları, yüksekten dökülen şelaleleri ve uzun plajlarla süslü kumsalları ile ünlü.

Daha çok sırt çantalı otostopçuların, bisikletli gezginlerin ve motosikletli kaşiflerin ilgi gösterdiği batı Karadeniz için bizler de motosikleti seçtik.

Görüntülerde sabah saatlerinde seyreden minibüste kapıdan sırt çantalı sarkan çocuk faciya davetiye çıkardı.

Sırt çantalı bir kişinin direkt yanına poşet içinde bırakılan parayı alarak önce otobüs terminaline, ardından otobüsle Aksaray'a gittiğini belirleyen ekip durumu hemen Aksaray emniyetine bildirdi.

Gençler, sırt çantalı gezginler veya otel dışında alternatif mekanlarda konaklamak isteyenler arasında ev kiralamak son dönemde trend haline geldi.