Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
çapkın
 • sıfat Geçici aşklar ve ilişkiler peşinde koşan (kimse), hovarda
  "Sen onun karşısına çapkın bir adam gibi çıktın." - P. Safa
 • Cinsellik hatırlatan
  "Bunlar, herhangi bir caz havasına uyar gibi omuz, gerdan kırar, kalça sallar ve mantolarını çapkın bir eda ile şöylece omuzlarının üstüne atıverirler." - H. E. Adıvar
 • Haylaz
  "İyidir, hoştur ... ille velakin birazcık delişmendir, birazcık çapkındır." - O. C. Kaygılı
 • ünlem Okşayıcı bir seslenme sözü
  "Kostüm yeni, potinler yeni, gömlek yeni. Güveyi mi giriyorsun çapkın?" - P. Safa
Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
çapkın

Kısıtlı olan (kimse).

Vikipedi
Çapkın (albüm)

Çapkın, Candan Erçetin'in kariyerinde ikinci stüdyo albümü. Bu albümüyle birlikte Türk pop müziğinde yerini sağlamlaştırırken, halkın dilinde kalıcı yer bulmaya başlamıştır. Albüm 74 bin satış yapmıştır.

Çapkın (dizi)

Çapkın, 2005 yılında Show TV'de yayınlanan komedi, dram ve duygusal öğelerin bulunduğu dizi. Okan Yalabık, Özlem Conker, Ahmet Mümtaz Taylan, Suna Pekuysal, Bartu Küçükçağlayan, Burçin Üçüncüoğlu, Nergis Kumbasar, Süheyla Gözde Soley, Nilüfer Silsüpür'ün oynadığı bu dizi izleyiciler tarafından beğeniyle izlenmiş fakat dizi Show TV tarafından kısa bir süre sonra bitirilmiştir.

"çapkın" kelimesinin kullanım örnekleri.

Komşularına anlattı Geçen hafta yakınları ile konuşan Emine Çapkın, Ersin bebeği, kendisinin öldürdüğünü, daha önce de 2006 yılında 30 günlük olan Hasan ile, 2010 yılında ise 20 günlük olan Muazzem isimli bebeğini de kendisinin boğup öldürdüğünü söyledi.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı törene, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanıve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Devlet Bakanlarından Hayati Yazıcı, Faruk Çelik, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Abdülkadir Aksu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın Osmanoğlu'nun kızlarından Meksika'da yaşayan Mediha Şükriye Nami Osmanoğlu Martinez, Fransa'da yaşayan Fethiye Nimet Nami Osmanoğlu Bory, Gülnur Dorothe Nami Osmanoğlu Ragot, Ayten Sofia Nami Osmanoğlu Kunter, Mersin'de yaşayan Ayşe Adile Nami Osmanoğlu Tars ile eşi Rotraud Müşfika Nami Osmanoğlu, Fatih Camisi'nin avlusunda kendilerine ayrılan bir bölümde taziyeleri kabul etti.

Güzelliğinin doruğundayken de Halit Argun gibi çapkın, evli ve milyarder iş adamının yanına sekreter olarak girmeyi başarmıştır.