Kelime tanımını bul

Kişi Adları Sözlüğü
Üner

Cinsiyet: Erkek Tanınmış, ünlü kimse.

Vikipedi
Üner

Üner, bir erkek ismi ve soyadı, ve şu anlamlara gelebilir:

Soyadı Üner olanlar[ değiştir]
 • Ece Üner (d. 1981), Türk sunucu ve haberci
 • Ersay Üner (d. 1978), Türk müzisyen, şarkıcı, söz yazarı ve besteci
 • Hasan Üner (d. 1928), Türk büyükelçi
 • İdil Üner (d. 1971), Alman-Türk oyuncu
 • Kaan Üner (d. 1988), Türk basketbolcu
 • Mahmut Celalettin Üner (1889–1945), Türk asker
 • Muinüddin Üner (…–1149), Şam emiri
 • Salih Ragıp Üner (1914–1994), Türk siyasetçi
 • Zihni Üner (1900–1962), Türk siyaset adamı
Erkek adı Üner olanlar[ değiştir]
 • Üner Kirdar (d. 1933), Türk diplomat ve BM yetkilisi
 • Üner Tan, Türk nörolog ve evrimsel biyolog
 • Üner Teoman Ulupınar (d. 1932), Türk atlet

"üner" kelimesinin kullanım örnekleri.

Kazada servis minibüsünde bulunan işçilerden Sülbiye Koşar, Kıymet Özer, Gülşen Sevim, Fadime Bağlı, Oya İnan, Özlem Üner, Aynur Kuloğlu, Muhlis Sarıgül, Sebahat Güler, Akife Buğu, Kübra Çakır, Hülya Çavuş, Dilek Demir, Yasemin Yıldırım, Cansu Eroğlu, İdris Üşkün ve Gamze Gül adlı işçiler yaralandı.

Onul Üner “Çocuklarda kullanılan ağız içi apareyleri arasında; genişletme apareyleri, genellikle alt çene büyümesini öne doğru yönlendiren fonksiyonel apareyler, azı dişlerini itici apareyler, parmak emme, dil emme, dudak emme, tırnak yeme, atipik yutkunma gibi alışkınlık önleyici apareyleri sayabiliriz.

Edinilen bilgiye göre, Batkın Mahallesi'nde Mustafa Üner yönetimindeki 59 LS 211 plakalı süt kamyonunun freni boşaldı.

Ali Şeker, Büyükçekmece Belediye Meclis Üyesi Emine Türkcan Demirci, Belediye Başkan Danışmanları Bayram Ali Üner, Sacide Bolcan ve çok sayıda davetli katıldı.

Sanık eski yarbay Yıldırım'ın komutasındaki zırhlı araçlarla Ankara Emniyet Müdürlüğüne düzenlenen saldırıda polis memurları Cüneyt Bursa, Hüseyin Kalkan, Varol Tosun, Muhammet Oğuz Kılınç ile vatandaşlar Yakup Kozan, Ömer İpek ile vatandaşlar Hakan Üner, Volkan Canöz ve Hüseyin Güntek şehit olurken, 240 kişi de yaralandı.

Ziyarette Edirnespor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Üner, Basketbol Şube Sorumlusu Adem Yetişken, Voleybol Şube Sorumlusu Nedim Mercan, Futbol Şube Sorumlu Güçhan Sanal, Edirne Belediyesi Edirnespor Erkek Basketbol Takımı Antrenörü Mülkü Karadeniz, Edirne Spor Futbol Takımı Teknik Direktör Tevfik Saygılı, Edirne Belediyesi Edirnespor Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Ayhan Güneş de yer aldı.

Ahmet Kızılay, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük,Hekimhan Belediye Başkan Aliseydi Millioğulları, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, Arapgir Kaymakamı Mehmet Erdem, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mahmut Üner Özer, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, MHP Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı, Arapgir AK Parti,CHP ve MHP ilçe başkanları, Ordu, Giresun ve bazı çevre il protokol üyeleri ile çok sayıda davetlinin katılımı ile hizmete açıldı.

Aralarında Esen Şirketler Topluluğu Başkanı Salih Esen, Necip Kalkan, EBSO Meclis Üyeleri Bayram Talay, Sayıl Dinçsoy ile Atilla Üner, Nedim Uysal, Muin Altın ve Kemal Saldır gibi iş dünyasının yakından tanıdığı isimlerin de yer aldığı toplantıda Aslan, özellikle kentsel dönüşüm ve İzmir konusundaki görüşlerini paylaştı.

Üner, konunun uzmanı olan hekimlerle internet üzerinden paylaşılabildiğini ve patoloji preparat görüntülerinin elektronik ortamda saklanabildiğini kaydetti.

İlçede farklı kurumlarda çalışan ve doğa tutkunu olan Yunus Emre Kutlu ve Sedat Üner, yamaç paraşütçülüğü pilotluk belgelerini Çakırlı köyünün 1950 rakımlı verici mevkisinde düzenlenen törenle Suşehri Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu ve Türk Hava Kurumu yamaç paraşüt eğitmeni Levent Günher'in elinden aldı.

Kazada servis minibüsünde bulunan işçilerden Sülbiye Koşar, Kıymet Özer, Gülşen Sevim, Fadime Bağlı, Oya İnan, Özlem Üner, Aynur Kuloğlu, Muhlis Sarıgül, Sebahat Güler, Akife Buğu, Kübra Çakır, Hülya Çavuş, Dilek Demir, Yasemin Yıldırım, Cansu Eroğlu, İdris Üşkün ve Gamze Gül adlı işçiler yaralandı.