Kelime tanımını bul

Kişi Adları Sözlüğü
Abdülcelil

Cinsiyet: Erkek En yüce olan Tanrı'nın kulu

"abdülcelil" kelimesinin kullanım örnekleri.

Abdülcelil Kosar idaresindeki 31 AAS 262 plakalı taş yüklü tır, Gaziantep-Şanlıurfa otoyolunun 35.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci de teknoloji eğitimde ne kadar etkili kullanılsa da eğitimin ana unsurunun öğretmenler olduğunu söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci de il genelinde hizmet veren 224 eğitim kurumunda görev yapan 2 bin 80 öğretmen, 675 personel ve tüm eğitim paydaşlarıyla el ele, gönül gönüle vererek 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonu ışığında ülkenin geleceğini inşa edeceklerini kaydetti.

AFAK Center Müdürü Abdülcelil Fadhil ise “Isparta’da bulunmakta olmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyorum.

Abdülcelil El Arabiya'ya verdiği demeçte, Tunus sınırında eski muhalif gruplar arasındaki çatışmalar devam ederken, Libyalıların güvenliğini tehdit edenlere karşı güç kullanılacağını belirterek, Libyalıların kanının daha fazla dökülmesine izin vermeyeceklerini ifade etti.

UGK Başkanı Abdülcelil ile görüşme öncesi Libya bayraklarıyla yan yana konulan Türk bayraklarının soluk olduğunu gören Dışişleri yetkilileri müdahale etti.

Abdülcelil ve beraberindeki heyeti, Esenboğa Havalimanı'nda Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Halit Çevik ve bakanlık yetkilileri karşıladı.

Libya Ulusal Geçiş Konseyi Başkanı Mustafa Abdülcelil ile Dışişleri Konutu'ndaki görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenleyen Davutoğlu, Türkiye'nin Libya konusundaki yaklaşımını özetleyerek, Libya'da halkın taleplerinin meşru olduğunu ve Libya'da artık halkın talepleri doğrultusunda bir siyasi sisteme ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Davutoğlu, Libya Ulusal Geçiş Konseyi Başkanı Mustafa Abdülcelil ile kapsamlı bir görüşme yaptıklarını belirterek, ''Biz, ulusal Geçiş Konseyi'ni Libya halkının meşru ve muteber bir temsilcisi olarak görüyoruz'' dedi.

Abdülcelil ile görüşmelerinde Libya'daki insani durumu ve yapabilecekleri de ele aldıklarını kaydeden Davutoğlu, Türkiye'nin, özellikle Tunus'taki mültecilerin ihtiyaçları başta olmak üzere hastane, altyapı gibi halkın her türlü insani ihtiyacını karşılamak üzere elinden geleni yapacağını söyledi.