Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
Anka
  • özel, isim Masallarda adı geçen ve gerçekte var olmayan büyük bir kuş, Simurg, Zümrüdüanka
Kişi Adları Sözlüğü
Anka

Söyleyiş: (anka:) Cinsiyet: Kız Masallarda adı geçen ve gerçekte var olmayan büyük bir kuş.

Orta Öğretim Terimleri Kılavuzu
Anka

(astronomi)

Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
anka

Ahmak, sersem, akılsız, dangalak, angıt.

Gökbilim Terimleri Sözlüğü
Anka

Bir takımyıldızın adı.

Vikipedi
Anka (Eflak)

Anka Basarab ( Bulgarca: Анка Басараб; Анча), Eflak prenses ve Sırbistan imparatoriçesi.Konstantin Jireček, Istorija Srba (Belgrade 1952), p.237-238

Anka, dük Nicolae Alexandru'nunSTEFAN DUŠAN ve ikinci karısı Klara'nın kızıdır.Daniel Barbu, Sur le double nom du prince de Valachie Nicolas-Alexandre I. Radu'nun ile Anna'nın baba bir kardeşidir. Anka çar V. Stefan Uroš'la evlendiJELENA ve Sırbistan imparatoriçesi oldu. Daha sonra Anka rahibe Jelena oldu.Dejan Nikolić (1996). Svi vladari Srbije.

"anka" kelimesinin kullanım örnekleri.

Ş, Erdal Plastik, Nazar Metal, Şahin Ticaret, Özlem Plastik, Hıdır Plastik, Doğuş Fiberglass, Onur Makina, Erbil Çelik, Kardeşler Gıda, Tay Kağıtçılık, Hayati Özdemir Plastik, Bacanaklar Tarım, Karacumaliler Demircilik, Karacalar Hurdacılık, Barak Madencilik, Öncü Krom, Vural Ticaret, Kavson Otomotiv, AÇS Çelik, Tarakçıoğlu Makina, Onur Makina, Yapar İş, Taymak, Alp Trafo, Hedef Demir, Norm Boru, Serçe Makina, Emre Makina, Su Kav, Tasaş Pen, Türkler Metal, Kay Kaç Makina, Ömsan Makina, Klips Makina, Anka Geri Dönüşüm, Özgönül Makina, Recep Bozlak, Aka Teknik, Savaş Barış İnşaat, Yaşar Ambalaj, Özdeniz İnşaat, MO Plastik, Aydoğan Reklam ve Hilal İnşaat’a 09:00-15:00 saatleri arasında, Cemalpaşa Mahallesi 63001, 63004 ve 63005 Sokaklar ile Ethem Ekin Sokak ve Atatürk Caddesi’ne 09:00-11:00 saatleri arasında bakım çalışması nedeniyle, Zeytinli Mahallesi İkikardeşler Plaza, Güneyliler Gıda, Akyem Kuluçka, Halley Boya, Çukurova Ziraat, Yıldırım Saç Metal A.

Kitap bağışlanan okullardan Ericek Profesör Doktor Mehmet Sağlam Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Hasan Vural, Ericek Merkez İlk ve Ortaokulu Müdür Yardımcısı İsmail Özbeyler kampanyayı başlatan Özel Gaziantep Anka Hastanesi’ne ve kampanyaya destek veren herkese teşekkür ederek, “Kitapları teslim aldık, çocuklarımız için çok faydası olacağına inanıyoruz”dedi Ericek Müdürler İlköğretim Okulu öğretmeni Halil İbrahim Algan "Sözün bittiği noktadayız, şu an Kahramanmaraş Göksun Ericek Müdürler İlkokulundayız, rakım 1900.

Telsiz ve diyafon sistemine tamamen son veren Anka, teknolojinin nimetlerinden faydalanmak gerektiğini söyledi.

İhale sürecinde ve öncesinde, kullanıcı ve tedarik makamlarıyla gerçekleştirilen toplantılarda, Anka İHA Sistemi üstün teknik özellikleriyle tam not aldı.

Endonezya'da Anka önderliğinde başta İHA olmak üzere, havacılık alanında filizlenecek iş birliği potansiyelinin, gelecek dönemde diğer projelere de yansıtılması imkanı bulunuyor.

Sunumun ardından gerçekleşen tesis turunda, TEI'nin imalat kabiliyetlerini yerinde gözlemleme fırsatı bulan heyet, daha sonra ANKA platformuna güç verecek PD170 turbodizel havacılık motoru ve T625 Özgün Helikopteri'ne güç verecek TS1400 turboşaft motorunun testlerine katıldı.

Bu gelişmeye paralel olarak önceki Anka siparişlerinin teslimatları da devam ediyor.

Bunlara ilave olarak elektronik harp ve istihbarat sistemleriyle donatılan farklı bir Anka sistemi daha bulunuyor.

Örneğin Atak helikopterinin, insansız hava aracı Anka'nın simülatörlerini burada geliştirdik ve müşterilerine teslim ettik.