Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
ark
  • isim İçinden su akıtmak için toprak kazılarak yapılan açık oluk, arık, dren, karık
    "Konduların ortasına ark yapıp göllenen suları dışarı akıttılar." - L. Tekin
Orta Öğretim Terimleri Kılavuzu
ark

(coğrafya)

Zanaat Terimleri Sözlüğü
ark

Su yolu. (Esnemez, İnönü -Eskişehir; Arslandoğmuş *Şarkikaraağaç - Isparta; Dereyazıcı *Alaca -Çorum; Gökmenler, Çatak, Gedikli, Kızılağaç *Saimbeyli -Adana)

Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
ark

Su kanalı (harık da denir)

Vikipedi
Ark (Brendan Perry albümü)

Ark, İngiliz-İrlandalı şarkıcı Brendan Perry'nin ikinci stüdyo albümü.

Şarkı listesi[ değiştir] Dış bağlantılar[ değiştir]
  • Ark – Discogs

"ark" kelimesinin kullanım örnekleri.

Cezaevinde açtığımız arıcılık, duvar örme destek elemanı, makine ve el ile alçı ve çimentolu sıva, örtülü elektrot ve ark kaynağı iş kolundaki kurslarımız ile iş güvenliği ve işçi sağlığı, masa tenisi, satranç birinci seviye başlangıç düzeyi, yoğunlaştırılmış temel düzey okuma yazma, okuma yazma birinci ve ikinci kademe ile su bazlı boya kurslarımızdan toplam 419 kursiyer faydalanmıştır.

Kurslar arasında güzellik ve saç bakım hizmetleri, giyim üretim teknolojisi, asansör sistemleri bakımı ve onarımı içeren elektrik elektronik teknolojisi, gaz altı, örtülü elektrot ve ark kaynağı ile tig kaynakçılığına yönelik metal teknoloji kursları, havuz suyu operatörlüğü, arıcılık, büro yönetimi ve sekreterlik gibi istihdama katkı sunan kurslar yer alıyor.

İddiaya göre, Geçgel sabahleyin portakal bahçesini sulamak için ark açma çalışması başlattı.

Deniz Uzunsoy, elektrik ark oluşturma yöntemi ile birkaç tabakalı grafen üretimi.

Ark Game Stüdyosu Görsel Yönetmeni Sinan Ayyorgun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geliştirdikleri ''HeadFirst'' adlı oyunun Apple Store'da hizmete sunulduğunu kaydetti.

Ark Game Stüdyosu Genel Müdürü Selkan Kaya da Türkiye'nin en fazla oyun oynayan Avrupa ülkeleri arasında yer aldığını, bu nedenle yurtdışına çok ciddi meblağda para ödendiğini belirterek, yerli oyunların tamamen Türk sermayesi ve Türkiye'de yetişen insanlar tarafından gerçekleştirilmesi durumunda hem bilgi birikiminin artmasına hem de döviz çıkışının azalmasına katkı sağlayacağını söyledi.