Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
art
 • isim Arka, geri
  "Ardında kapı koyu karanlık bir sonsuzluğa açılıyordu." - T. Buğra
 • Bir şeyin öbür yüzü
 • sıfat Arkada bulunan
  "Art damak ünsüzü. Art teker."
Biyoloji Terimleri Sözlüğü
art

bk. arka

Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
art

Mart.

Vikipedi
ART
 • Antalya'dan yayın yapan Akdeniz TV'nin karasal yayındaki adı
 • ART ART Amasya TV - Amasya'dan yayın yapan kanal
 • ART ART Avrasya TV - KKTC'den yayın yapan kanal
 • ART- Diyarbakır'dan yayın yapan kanal
 • ART- Denizli'den yayın yapan kanal

"art" kelimesinin kullanım örnekleri.

Ring of the Nibelungs Giselher TV filmi 2005 Harry Potter and the Goblet of Fire Cedric Diggory 2006 The Haunted Airman Toby Jugg TV filmi 2007 The Bad Mother's Handbook Daniel Gale TV filmi Harry Potter and the Order of the Phoenix Cedric Diggory Cameo 2008 How to Be Art Twilight Edward Cullen 2009 Little Ashes Salvador Dalí The Twilight Saga: New Moon Edward Cullen 2010 Remember Me Tyler Hawkins Ayrıca yürütücü yapımcı The Twilight Saga: Eclipse Edward Cullen Love & Distrust Richard 2011 Water for Elephants Jacob Jankowski The Twilight Saga: Breaking Dawn – PArt 1 Edward Cullen 2012 Bel Ami Georges Duroy Cosmopolis Eric Packer The Twilight Saga: Breaking Dawn – PArt 2 Edward Cullen 2014 The Rover Reynolds Maps to the Stars Jerome Fontana 2015 Queen of the Desert T.

Ana teması Ahlak: Sanatın DNA’sı (Ethics: DNA of Art) olan, 50 ülkeden 450 sanatçının katıldığı, dünyanın en büyük bienallerinden biri olan Floransa Bienali’nde Türkiye’den Zafer Akşit, Mediha Didem Türemen, Emel Vardar, Kaya Uçer, Umut Yalım, Gül Delemen, Anber Hacıraifoğlu, Hale Karaçelik, Naciye Subaşı, Fatma Tunç Gökte davet edildi.

Show TV, Kanal D, ATV, Fox, Kanaltürk, Habertürk, Bloomberg, Habertürk Gazetesi, A Haber, Kanal A, Art 1 TV, Bugün Gazetesi, Yenimahalle Basın Merkezi, Çin medyası ve Angara Gazetesi, Haber Angara TV ve yerel medyanın da katıldığı 8’er kişilik gruplardan oluşan 20 takım kıyasıya yarışacak.

Gazeteci, önyargı ve art niyetlerden uzak, farklı düşünceleri anlayabilme kabiliyetine sahip, açık fikirli ve kendine güveni olan kişidir.

Tuşba Belediyesinden yapılan açıklamada, haberin bir ay önce gerçekleşen ve verilmiş olan mahkeme kararının uygulanması olduğu belirtilerek, Bu konuda hiçbir araştırılma yapmadan, sanayi sitesine gitmeden, muhatapların görüşü alınmadan, tamamıyla art niyetli, karalama amaçlı ve sadece orada bir çalışanın beyanlarına dayandırılarak haber yapılmıştır.

Buna ilave olarak işverenlerin arabuluculuk mekanizmasını art niyetli kullanmasından ve işçilerin hak ettiklerinden daha azına razı olmalarının sağlanmasından çekiniliyor.

Orkidenin baklamsı tohum zarfı iki kez, art arda, kaynar suya sokulup çıkarıldıktan sonra, güneşte birkaç gün kurutulur.

Ama bazı art niyetli kişiler yaptığımız işi baltalamak için restorasyon çalışmalarıyla ilgili asılsız iddialarda bulundu.

Ekonomik temellerle izah edilemeyecek ve doğal olmayan dalgalanmaların art niyetli bir siyasal ajandanın parçası olduğunu fark etti ve her zaman olduğu gibi basiretli bir tavır ortaya koydu.

Bu illerdeki parti örgütleri de hem partililerin hem de vatandaşların uzlaşabileceği adayları belirleyebilmek için art arda toplantılar gerçekleştiriyor.

Art niyet taşıdığı apaçık olan bu haberi kurgulayanlar, keşke bu projeyle eş zamanlı olarak evlenecek düşük gelirli çiftlerin gelinlik ve bindallı ihtiyaçlarını karşıladığımızdan da bahsedilseydi.

SANA, Lazkiye'ye bağlı Ceble ilçesinde dört patlamanın art arda yaşandığını aktarıyor.

Bu araçların art diyetli kişiler tarafından yakılması halinde çevresindeki evleri sıçrama durumu var.

Mamut Art, bize sanat yoluyla gençlere dokunabilme olanağı verdiği için özel.

Hiçbir kanıt olmadan üniversitemizde yapılan başarılı çalışmaları hazmedemeyen art niyetli kişilerce gazetecilik kisvesi adı altında yapılan, bilgiyi doğrulatma gereği duyulmadan 'servis etme' mantığıyla hazırlanan bu haber, masa başı haberciliğin tipik bir örneğidir.