Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
asi
  • sıfat Başkaldırıcı
    "Padişah içeriye geçince asilerin bir an önceki sersemliği geçti." - N. F. Kısakürek
  • Dikbaşlı
    "Asi evlat."
Vikipedi
Asi
  • Asi, Orkun Uçar'ın bir romanı
  • Asi Nehri
  • Actuatur Sensor Interface
  • Asi (dizi), TV dizisi
Asi (dizi)

Asi, 26 Ekim 2007'de başlayan, Kanal D'de yayınlanan yerli dizi. 71 bölüm süren dizi 19 Haziran 2009'da sona ermiştir.

"asi" kelimesinin kullanım örnekleri.

Benzin ve dizel akaryakıtlar daha sonra 100’er litrelik plastik varillere yüklenerek kamyonetlerle kentine getirilerek Türkiye sınırındaki Asi nehri kıyısına taşınıyor.

Subaşı Kuş ve Kelebek Gözlem Derneği Başkanı ve aynı zamanda doğasever olan Ali Atahan tarafından Asi Nehri kıyısındaki Subaşı mevkisinde tespit edilen bitkiye "Nocceae ali-atahanii" adı verildi.

Dersimliler hep kayıtlarda, 'asi, çapulcu, beyaz donlu' olarak görülmüş, aşağılanmak istenmiştir.

Sulama sezonunun bitimiyle bentlerin aniden açılması ve suyun yüksek debiyle akmasıyla bent içerisindeki balıklar şoka uğrayıp öldü ve Asi Nehri boyunca taşınarak Samandağ sahiline vurdu.

Asi Nehri'ne temiz suyu verebilmek için dünyanın en gelişmiş sistemini, Membran Biyoreaktör Arıtma Tesisi'ni yapıyoruz.

Fraklı tarzlara bürünmek isteyen kadınlar kimi zaman daha asi, kimi zamansa daha klasik ama seksi detaylarla derinin cazibesini arttırıyor.

Geçişlilik burada da ortaya çıkıyor, aslında saf feminen duruştan ziyade güçlü, hatta asi dokunuşlar kadınları daha çekici kılıyor diye düşünüyorum.

Kanatlı Mahallesi Atatürk Caddesi'ndeki Asi Nehri kenarındaki kaldırımda bulunan ağacın, etrafının kazılı olduğunu gören esnaf durumdan şüphelenerek polise haber verdi.

Ümmet coğrafyasında akan kanın, iç savaşların ve terör olaylarının arkasında İsrail'in doğrudan ya da dolaylı olarak yer aldığını kaydeden Kulfani, Allaha karşı asi, peygamberlerine karşı hain, komplocu ve Kuran diliyle lanetlenmiş siyonist bir zihniyetten beklenenin ancak bu olduğunu söyledi.

Modayı yakından takip edenler için tasarlanan streç çizmeler, asi ruhların vazgeçilmezi pırıltılı postallar, kürkün albenisinden vazgeçmeyenler içinse platform topuk kürklü bot ve ayakkabılar sevgilinizin kalbini fethedecek.

Şam rejimine yakın El Masdar yayın organı, Ebu Asi köyü çevresindeki YPG'lilerin vurulduğunu bildiriyor.

Moda dünyasında yıldızı parlayan Abbey son olarak, Moussey'in 2012 Bahar kampanyasında meleksi güzelliğiyle, asi ve baştan çıkarıcı rocker görünümüyle karşımıza çıkıyor.