Kelime tanımını bul

Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü
bak
  1. Antilop, tavşan, geyik gibi bazı hayvanların yetişkin erkeklerine verilen ad.

  2. Atlarda yukarıya doğru sıçrama.

Tarama Sözlüğü
bak

Bağ.

"bak" kelimesinin kullanım örnekleri.

Güvenlikçi Savaş İlter'in "Böyle giyiniyorsunuz, sonra tecavüze uğrayınca 'Güvenlik bizi koruyamadı' diyorsunuz" demekle Çağla Köse'ye "alenen hakaret" ettiğini, Köse'nin de aleni tahrik altında güvenlik görevlisine "Manyağa bak ya, polis getirmiş, hangi akla hizmet polis getirmiş?

Rize’de gerçekleşen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın da katıldığı Türkiye Greko-Romen Şampiyonasında final MüsaBakaları sonunda; 55 kg’da Kayseri Şekersporlu güreşçi Ekrem Öztürk ile (İBB) Müslüm Alınlı ile yaptığı final mücadelesi sonunda Türkiye şampiyonu oldu.

Annesi, ’Oğlum arka tarafa bak belki araka tarafa gitmiştir arkadaşını görmüştür’ diyor.

Bu durum ağrıma gittiği için müştekiye 'Sen de kendine bak, aynaya bak sen de kadına benzemiyorsun' dedim ve oradan uzaklaştım.

Bak, sporun öğrenciler için önemli bir motivasyon kaynağı olduğunu belirtirken birleştirici etkisine de dikkat çekti.

Ekonomimizi batırmak için hükümetimizi sıkıştırmak için millete 'bak bunlarla olmuyor, bunları sevmekten, bunlara dua etmekten, bunlara rey vermekten vazgeçin' dedirtmek için nice oyunlar oynandı.

Vali Pehlivan, Bak'a, yöreye özgü dokuma kumaş türü olan ehram üzerine tezhip çalışması yapılan tablo hediye etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Vakfıkebir ilçesinde Fol Deresi yanı pazar alanında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Orman ve Su İşleri Bakanlığının temel atma töreninde bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Eşinden boşanan ve 2 çocuk babası olan Sarıboğa bir süre sonra da Gülnare Bak ile birlikte yaşamaya başladı.

Ben de bir fizik öğretmeni olarak meydanlarda dindar ve kindar nesil isteyene dedim ki 'bak yanlış yapıyorsun, meydanlarda kuantum, gen teknolojisi, uzay madenciliği, sürücüsüz arabalar' dedim ve 'Ay'dan Mars'tan maden çıkarılacak' dedim.

İşte bu noktada, topu iktidara atıp, bak işte, onlar, gençleri bu hale getirdi demek, kolaycılık olur.