Kelime tanımını bul

Could not find any definition of word "basan"

"basan" kelimesinin kullanım örnekleri.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, TÜGVA Gaziantep Genç Yöneticiler Okulu’nun açılışında yaptığı konuşmada, gençlere tüyolarda bulunarak, "Ülkenizde birçok çalışma alanız var birçok faaliyet alanı var ama Tügva ayağı yere basan, Mevlana’nın da söylediği gibi pergelin bir ayağı kendi bir mihverinizde kendi doğru coğrafyanızda olacak, Pergeli ayağı dar olursa içinize kapanır, kısırdöngüde, kendi etrafınızda dönersiniz.

İnşaatta çalışan işçiler Ömer Taş, Hasan Solmaz, Murat Günay, Altan Erdoğan, Ayhan Basan ve Galip Kürşat Anarat çökme sonucu zemine düşerek yaralandı.

Bu sırada inşaatta çalışan işçiler Ömer Taş, Hasan Solmaz, Murat Günay, Altan Erdoğan, Ayhan Basan ve Galip Kürşat Anarat zemine düşerek yaralandı.

Evini su basan 86 yaşındaki Gülşah Tan ise eşyalarının kullanılmaz hale geldiğini anlatarak, "Sel aniden gelip evin içine doldu ne olduğunu anlayamadık.

Şırnak Cumhuriyet Caddesi Halk Ceşmesi yakınlarında dün akşam Emniyet Müdürlüğüne ait zırhlı bir aracın çarpması sonucu 10 yaşındaki Birem Basan adlı ilköğretim 4'üncü sınıf öğrencisi hayatını kaybetti.

Vanın Özalp İlçesi Boğazkesen Mahallesi'nde yaşayan AK Partii İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi, 2 Temmuz 2017'de evini basan PKK'lı teröristler tarafından silah zoruyla kaçırdı.

Aniden frene basan araçlar, bulanma nedeniyle kayınca zaman aman drift gösterilerini aratmayacak görüntüler ortaya çıktı.

Kulüplerin yaşadığı ekonomik sıkıntılar ve yabancı oyuncu sayısının düşürülme ihtimalini göz önünde bulundurarak, takımı gençleştirmek için düğmeye basan Beşiktaş Yönetimi, gözünü alt yapıya çevirdi.

Bunu devam ettirebilmek için bizlerin somut, ayağı yere basan projeler, üretime yönelik projeler üretmemiz gerekmektedir.

İlçeye bağlı Gözübüyükler ve Gökgözler köylerine ait tarım arazilerini basan sel, ekili ürüne zarar verdi.

Türk bayrağına el basan Hatice Güler, İsa Kafadar, Duygu Süs, Veysel İşçi, Hazat Temel, Kübra Nur Yıldız, Burcu Yapıcı, Tarık Arıcak memurluk asaletlerini alarak resmen memur oldu.

Evini su basan Rıdvan Gülelçin, sular altında kalan eşyalarının kullanılamaz hale geldiğini söyledi.

Orada gördüğüm muhabbetten Ali Mihman diyerek bizi kucaklarına basan, bağırlarına basan kardeşlerimizin gözlerinde gördüğüm ışıltıdan çok etkilendim ve hala o ışıltıyı her an gözlerinin içinde hissediyorum.