Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
bebe
  • isim Bebek, küçük çocuk
    "Anam ikiz bebe beklemediği için tek bir kırmızı kurdele hazır etmişti beşiğin başına." - A. Kulin
Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
bebe
  1. Taneli yiyecek maddeleri (çocuk dilinde).

  2. Tohum: Ardıcın bebesi dökülmüş.

Vikipedi
Bebe (müzisyen)

Bebe, İspanyol müzisyen. 9 Mayıs 1978 tarihinde Nieves Rebolledo Vila olarak Valensiya, İspanya'da doğdu. Ailesi Suberina isimli bir folk müzik grubunun üyesiydi ve bu sayede müzikle iç içe büyüdü. İlk gitarını 11 yaşında eline aldı. Cabeza de Toro adlı bir barda sahneye çıktı. 1996'da tiyatro eğitimi almak için Madrid'e gitti. 2001'de Extremadura'da yapılan bir müzik yarışmasında ödül aldı.

Sanatçı büyük başarıyı 2004 yılında çıkardığı Pafuera Telarañas ile yakaladı. Bu albümle 2005 Latin Grammy ödülleri'nde "en iyi yeni sanatçı" ödülünü aldı, ve uluslararası üne kavuştu. Ayrıca Premios de la Música 2006'da Malo "en iyi şarkı adayı" oldu.

Bebe

Bebe, Bèbè, Bébé ya da BeBe şu anlamlara gelebilir:

  • Bebe, halk ağzında bebek

"bebe" kelimesinin kullanım örnekleri.

Üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte sosyal medyada Nalet Bebe olarak da bilinen Ömer Başdoğan katılımcılara eğlenceli dakikalar yaşattı.

Etkinliğe ülkenin en ünlü sosyal medya kullanıcıları Metin Saygın, Halil Söyletmez, Atakan Özyurt, Fatih Yasin, Bilal Hancı, Aykut Elmas, Nalet Bebe, Halil İbrahim Göker, Uğurcan Akgül, Veysel Zaloğlu, Reşat Hacıahmetoğlu ve Reynmen katıldı.

Videoları ile sosyal medyayı sallayan program konukları Veysel Zaloğlu ve Nalet Bebe lakaplı Ömer Bozdoğan salonu dolduran öğrencilere neşeli dakikalar yaşattı.

Kazada sürücü Servet Atak, Necat Atak, Mehmet Ali Sümer ve Mehmet Resul Bebe yaşamını yitirdi.

Kazada sürücü Atak ile Necat Atak, Mehmet Ali Sümer ve Mehmet Resul Bebe yaşamını yitirdi.

Süt alerjisi olan bebekler için de bisküvileri bulunduğunu aktaran Ardıç, bunun yanında keçiboynuzu unlu bebe bisküvisi, çörek otlu bebek krakeri, bebek tarhanası, bebek mantısı ve peksimet gibi yan ürünler de ürettiklerini kaydetti.

Proje kapsamında işitme engelli anne ya da baba özellikle uykudayken bebeğinin ağladığını veya uyandığı fark edemediği için, bebek odasına bir cihaz, anne ve babanın yatağına ya da yastığının içine ise titreşimli bebe telsiz cihazı yerleştirilecek.