Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
dün
  • isim Bugünden bir önceki gün
    "Dün gece uyuyamadım da biraz başım ağrıyor." - P. Safa
  • Geçmiş
    "Bugünü anlamak için dünü bilmek gerek."
  • zarf Bugünden bir önceki günde
    "Dün söyledi."
  • zarf Kısa bir süre önce
Tarama Sözlüğü
dün

Gece

Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
dün

Düğün.

"dün" kelimesinin kullanım örnekleri.

Edinilen bilgiye göre, Varsak-Sarısu güzergahında çalışan Ramazan Özer idaresindeki 07 AAK 658 plakalı halk otobüsü, dün akşam saat 21.

Neslihan Yılman’ın cenazesi, dün öğle namazı sonrası Kandıra Kubuzcu Abdi Paşa Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Köylerde hasar tespit çalışmalarına başladıklarını söyleyen İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Abdülhak Aydoğdu ise “İlimizde dün akşam itibariyle ani yağan yağıştan dolayı hububat alanlarında yüzde 100’e varan bir hasar olmuştur.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün Malta Dışişleri ve Ticaretin Geliştirilmesi Bakanı Carmelo Abela ile resmi konutundaki görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Alınan bilgiye göre, merkez Çukurova ilçesi Toros Mahallesi'nden dün çalınan Eda Pala'ya ait 01 AEP 08 plakalı otomobil, Mithat Özhan Bulvarı'ndaki Plaka Tespit Sistemi (PTS) ile tespit edildi.

Çınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün oynanan maçta hakem Mete Kalkavan'ın kendini, Trabzonlulara affettirmek istediğini ve bu minvalde aldığı kararlarla takımı rahatlattığını savundu.

Yaylabağı Belediye Başkanı Niyazi Akgedik, yaşanan sel felaketinin şu sözlerle anlattı: “Dün akşam saatlerinde yağan yağmur ve dolu nedeniyle Ayazin tarafındaki vadideki suların bütün birikimiyle bizim dere yatağından bu tarafa gelen afat bizim Bahçelievler Mahallesi, dolayısıyla kasaba merkezinden taşkın korumadan anayolumuza asfalta aşağıya geçmesi, belediyemize doğru geçmesi nedeniyle afet yaşandı.

Alınan bilgiye göre, Bolu merkeze bağlı Afşar köyündeki evinden geçen pazar ayrıldıktan sonra kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki Yusuf Öznur'un bulunması için dün çalışma başlatıldı.

Daha önce, Pakistan'da bulunan ve adının açıklanmasını istemeyen Afgan Talibanı kaynakları, AA muhabirine yaptıkları açıklamada, Afgan Taliban Şurası'nın dün akşam yaptığı toplantıda Molla Ahtar Muhammed Mansur'u yeni liderleri olarak belirlediğini ifade etmişti.

Akçakale İlçesi’ne bağlı Kurudere Köyü Köyceğiz Mezrası’nda yaşayan Akadaş ailesinin kızları Şeyma Akadaş, dün saat 16.

dünya denizlerini birlikte dolaştığı eşi Cemile Yıldız ile birlikte dün Çeşme’yi ziyaret eden İnözü, Çeşme Marina’da, Marina Genel Müdürü Can Akaltan ile yelken ve deniz meraklılarının katıldığı bir söyleşi gerçekleştirdi.

Edinilen bilgiye göre, olay dün merkez Yıldırım ilçesi Çınarönü Mahallesi Akala Sokak üzerinde meydana geldi.

Alınan bilgiye göre, tekstil işçisi Gülistan Ş, dün işe giderken çocukları Yunus Emre (3) ve Irmak Oral'ı (6), Ballıkuyu Caddesi Akarcalı Mahallesi'ndeki evinde bıraktı.

Bartın’ın Akağaç köyünde dün akşam meydana gelen olayda, 22 yaşındaki Soner P.

Edinilen bilgiye göre, dün gece Uşak merkez Durak Mahallesi Akbur Sokakta bir apartmanın ara katındaki dairede yangın çıktı.