Kelime tanımını bul

Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
dan

Sabah vakti, tan.

Vikipedi
Dan
  • Dan (Beni İsrail) - İsrailoğulları'nın atalarından, Yakup'un on iki oğlundan biri.
  • Dan kabilesi - Dan (Beni İsrail)'in soyundan gelen On iki İsrail kabilesinden biri.
Dan (derece)

Dan , bazı Japon örgütleri ve Kore dövüş sanatları tarafından belirli bir konudaki becerisinin seviyesini göstermek için kullanılan bir derece sistemidir. Derece sistemi olarak, başlangıçta Edo döneminde bir gidiş okulunda kullanılmış olup günümüzde modern güzel sanatlar ve dövüş sanatlarında da kullanılmaktadır.

"dan" kelimesinin kullanım örnekleri.

Açılış törenine, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay, Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Sikorsky Aircraft Başkanı Dan Schultz, Alp Havacılık Onursal Başkanı Ülkü Alpata ve çok sayıda davetli katıldı.

Seminerin açılışına, Vali Şehmus Günaydın, KUZKA Genel Sekreteri Ramazan Çağlar, AB Valilik Proje sorumluları, Romanya Turizm Danışmanlık Firma Sahibi Dan Barna ve işletme sahipleri katıldı.

Politik araştırmacı ve gazeteci Dan Glazebrook, Middle East Eye internet sitesinde Kasım 2017'de yayımladığı yazısında, koalisyonun aç bırakmayı Yemen'de bir savaş enstrümanı olarak kullandığını dile getirdi.

ERDOĞAN'DAN DÜNYAYA MEKTUPLU KUDÜS ÇAĞRISI Öte yanDAN Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kudüs ile ilgili bir mektup keleme aldı.

KARTAL'DAN AGGER ÇALIMI TRANSFER çalışmalarına hız veren Beşiktaş'ta öncelik savunma bölgesi Teknik Direktör Şenol Güneş, bir sağ bek ve iki stoper alınmasını istedi.