Kelime tanımını bul

Biyoloji Terimleri Sözlüğü
dER

bk. granülsüz endoplâzmik retikulum

Su Ürünleri Terimleri Sözlüğü
dER

Granülsüz endoplazmik retikulum.

Tarama Sözlüğü
der

Ter

Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
der

Diğer

"der" kelimesinin kullanım örnekleri.

Kürtler'i dillerine sahip çıkmak için bir dizi yeni kampanya başlatacaklarını belirten Kürt Dilini Araştırma ve Geliştirme Derneği (Kurdi-Der) Batman Şube yöneticisi Abdülbasir Tüzün, Batman'da nüfusun yüzde 80'inin maalesef dilini konuşmadığını, daha çok iyi anlaşabildiği Türkçe’yi konuştuğunu belirtirken, “Kürtler'in az bir kesimi evde Kürtçe konuşuyor.

Emmanuel Emenike ve Van der Wiel’in affedilme süreci pozitif bir etki yaratmazken, saha içinde de hiç yarar sağlamadı.

Dirk Advocaat, Emenike ve Van der Wiel'in affedilme sürecini detaylandırdı.

Ali İhsan Ökten (ATO), Nesrin Çıtırık (HAYTAP), Ahmet Ahmet Şahin Akyiğit (Çöz-Der), Sefa Noyaner (AGİAD), Mustafa Fidan Vursavuş (AYAMDer), Sema Turan Yapıcı (Ev-Kad), Haydar Çakıroğlu (Müteahhitler Birliği), Nesrin Göçhan (TÜRSAB), Ozan Tüzün (TMMOB MO), Dr.

PKK’nın elindeki biri kaymakam sekiz kamu görevlisi BDP milletvekilleri ile İHD ile Mazlum-Der temsilcilerine, Türkiye sınırına 30 kilometre uzaklığındaki Amediye İlçesi yakınlarındaki Zap bölgesinde teslim edilecekti ancak son anda ilginç bir gelişme yaşandı.

Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve üyeleri, Sivrihisarlılar DERneği’nin (BOS-DER) düzenlemiş olduğu Arapaşı etkinliğinde bir araya geldi.

İnsanlar ne der neler düşünür diye düşünmeden basitçe eldivenlerimizi takarak bizim de bir katkımız olsun istedik.

NAC Breda, teknik direktör Hans Smulders'in ayrılmasının ardından Pierre van Hooijdonk, Tim Gilissen, Mitchell van der Gaag ve Cor van Rooij'u takımın başına getirirken van Hooijdonk'a transfer görevi verildi.

Kendi ülkesine bir saldırı olduğu zaman ben kendi parlamentomda sorunlarımızı konuşurum ama bir başka ülkenin benim ülkemle ilgili yapmak istediklerine alette olmam aracıda olmam der öyle değimli ama bu CHP öylemi.

Telesport muhabiri Marcel van der Kraan'a göre Cocu'yu, Fenerbahçe'ye sarı lacivertlilerin eski futbolcusu Dirk Kuyt ve eski teknik direktörü Dick Advocaat getirdi.

Biz kredileri rahatlatalım, disponibilite miktarlarını yeniden gözden geçirelim desek buna dur der.

Türk Borçlar Kanunu açıkça der ki irade açıklamasında hataya düşen, gerçekte üstlenmek istediğinden önemli ölçüde fazla bir edim için veya daha az karşı edim için iradesini açıklamışsa, irade sakatlığı esaslıdır.

Alle gehen dorthin, egal ob sie mit der Sache verbunden sind oder nicht.

Bei der Person neben mir handelt es sich um einen sehr engen Familienfreund.

Biz bir davayız, teşkilatız, bizde kesinlikle, malum bunu özel toplantılarımızda hep görüşmüşüzdür, değerlendirmeler yapılır, istişare yapılır, bunun sonunda da 'sen filanca yerden adaysın denildiğinde' o da 'evelallah' der, orada çalışmaya başlar.