Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
dinç
  • sıfat Gücü ve sağlık durumu yerinde, canlı, zinde, tendürüst, tüvana
    "Kısa kesilmiş çember sakallı, iri ağızlı, yetmişlik, dinç bir ihtiyar." - M. Ş. Esendal
  • zarf Canlı, zinde bir biçimde
    "Sabah olunca, bütün gece uyumamasına karşın kendini dinç hissediyordu." - İ. O. Anar
Kişi Adları Sözlüğü
Dinç

Cinsiyet: Erkek Gücü ve sağlık durumu yerinde olan kimse.

Vikipedi
Dinç

Dinç bir erkek ismi ve soyadıdır ve şu anlamlara gelebilir: =

"dinç" kelimesinin kullanım örnekleri.

Münteha Dinç Akmonia antik kentinin günümüzde Uşak ilinin Banaz ilçesi Ahat köyünün güneyindeki Asar mevkii denilen tepe üzerinde yer aldığını, kentin Banaz ovasının kuzey doğusunda, Burgaz dağının kuzey eteklerindeki verimli ve korunaklı bir tepeliğe kurulduğunu söyledi.

Stat: Argıcık 2 Nolu saha Saha Komiseri: Ceyhun Erdil Hakemler: Hakkı Batuhan Özlü xx, Ömer Faruk Karaduman xx, Bekir Kahraman xx Erkiletspor U-19: Osman Gündoğdu x, Hüseyin Öz x, Enes Çokselek xx, Mert Akgöz xx, Mesutcan Türkaslan x, Hakan Düşmez x (Dk 66 Bayram Kenger x), Yasin Gencer x, Tolgahan Alan x, Yasin Tarım x, Şahin Dinç x, Murat Uyanık x Anadolu Yıldızları U-19: Beyazıt Cingöz xx, Osman Koçkar xx, Samet Aysız xx, Ali Yıldız xx, Ali Ekinci xx, Galip Bayram xx, Sergen Yalçın xx, Murat Aydın xx, Alpaslan Şahin xx (Dk.

Emin Ergin xxx Erkiletspor - U19: Osman Gündoğdu x, Hüseyin Öz x, Enes Çoksolak xx, Mert Akgöz xx, Mesut Türkaslan x, Hasan Mert Düşmez x, Talha Yıldırım x, Ramazan Korkmaz x, Tolgahan Alan x, Mehmet Şahin Dinç x, Murat Uyanık x Goller: Okan Çetiner (Dk.

Kazada, sürücü Yılmaz ile aynı otomobilde bulunan Beyaz Dinç, Cihat ve Fatoş Yılmaz, diğer otomobilin sürücüsü Kara ile aynı araçtaki İbrahim Yiğit, Alime ve Fatma Kara yaralandı.

Beyaz Müzayede’de ayrıca Sabri Berkel, Abidin Elderoğlu, Erdal Alantar, Abdurrahman Öztoprak, Ferruh Başağa, Güngör Taner, Mustafa Ata, Zekai Ormancı, Devrim Erbil, Mehmet Güleryüz, Komet, Ergin İnan, Cihat Burak, Burhan Uygur, Orhan Peker, Neşe Erdok, Nuri İyem, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Eren Eyüboğlu, Turan Erol, Avni Arbaş, Adnan Varınca, Orhan Peker, Koray Ariş, Osman Dinç, Türk Çağdaş Sanatı’nın orta ve genç kuşağından Canan Tolon, Kemal Önsoy, Selma Gürbüz, Azade Köker, Ramazan Bayrakoğlu, Kezban Arca Batıbeki, Ahmet Güneştekin, Balkan Naci İslimyeli, Bubi, Bedri Baykam, Ahmet Oran, Kemal Seyhan, Ahmet Elhan,Mehmet Gün, Haluk Akakçe, Ansen, Mehmet Ali Uysal, Ardan Özmenoğlu, Murat Pulat gibi çağdaş ve modern sanat ustalarının eserleri de satışa sunuluyor.

Ama buraya gelirseniz, belki fiziksel olarak yorgun olacaksınız ama bünye olarak büyük bir arınmışlık içinde, elektriğini büyük bir oranda atmış ve haftaya dinç, mutlu ve enerjiyle başlamış olacaksınız.

Hilmi Efendi’nin torunu, Sabiha Anne’nin oğlu Hilmi Astarlı da yaptığı kısa konuşmada "Manevi önderlerimizin feyzi bereketinden faydalanmayı Allah bize de nasip etsin" diyerek kazandırdığı merkezlerde dedesinin ve annesinin isimlerini yaşattığı için ailesi adına Belediye Başkanı İrfan Dinç ve eşi Zeynep Perihan Dinç’e teşekkürlerini iletti.

Grafik tasarım, resim, baskı resim, fotoğraf, heykel eserlerinin bulunduğu sergide; Ata Yakup Kaptan, Atanur Sevim, Benan Çokokumuş, Çagatay İnam Karahan, İbrahim Halil Türker, Hülya Demir, Mahir Yerlikaya, Murat Ağçiçek, Neslihan Dilşad Dinç, Ramazan Tilki, Selma Karaahmet Balcı, Sena Sengir, Sevgi Koyuncu ve Tezcan Bahar’ın çalışmaları yer aldı.

Ziyaret kapsamında İslahiye Temsilciliğine gelen Avan ve beraberindeki üyeler Mehmet Dinç ve Yunus Aktaş İslahiye TES ilçe temsilcisi Ali Söylemez ve yönetimi tarafından karşılandı.

Yaptığınız iş hassas,her sabah dinç, moralli, motivasyonlu, mutlu bir şekilde işe başlayınız ve işinizi en güzel şekilde yapınız.

Dinç, eşi Belgizar Dinç ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Enver Esen ile ziyaret ettiği vatandaşlarla bir süre sohbet etti, sıkıntılarını dinledi.

Kaymakam Dinç, programın ardından eşi Belgizar Dinç ile bazı engellileri evinde ziyaret etti.

Kaymakam Dinç, beraberindeki eşi Belgizar Dinç ile ÇATOM'daki kursiyerlerin yaptığı ürünleri inceledi.

Şuurda ufak da olsa bir bozulma olması durumunda hemen bir kanül yardımıyla beyne kan gönderip hastanın dinç kalmasını sağlıyoruz.

Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, bankanın sağlam mali yapısı, sermaye yeterlilik rasyosu ve güçlü ana hissedarı desteği ile çalışmalarını sürdürdüklerini, müşterilerinin çözüm ortağı olarak onlara hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi.