Kelime tanımını bul

Yumrukoyunu Terimleri Sözlüğü
dur

Yumrukoyununu durdurmak için verilen komut.

"dur" kelimesinin kullanım örnekleri.

Yasemin Abayhan ve çalışma hayatı uzmanı Tarkan Zengin öncülüğünde bir grup sivil toplum kuruluşu üyesinin, "PKK Terör Örgütü’nün Sivillerin Çalışma, Siyaset Yapma ve Hayat Hakkına Müdahalesine Dur Demek İçin!

Edinilen bilgiye göre, Aşağı Pazarcı Mahallesi Fevzipaşa Caddesinde trafik polisinin dur ihtarına uymayan 07 AHD 371 plakalı otomobil, yaşanan kovalamacanın ardından 1010 sokakta önünü kesen trafik ekip otosuna çarparak kaçmak isterken yakalandı.

Diskografi 1967 Yapıştı Canıma Bir Kara Sevda/Allah Şahidim Olsun Seda Plak no 554 Eyvah/Kalbimde Bir Ateştin(sürtük) Seda Plak no 554 Adanalı Ferdi 1968 Leyla/Aşkınla Beni Öldürdün Görsel Plak Ve Kasetçilik Tatlı Çingenem/Adana Barajında Saya Plak no 48 Dilek Kapısı Harika Müzik 1969 Dilek Kapısı/Öldürecek Beni Bu Kara Sevda Saya Plak no 53 Melekler Yüze Güler/Derdin nedir sormuyorlar Kader Plak no 92 Dünya Ahret Kardeşimsin/Bilememki Deli Gönül Kader Plak 102 1970 Çok Bekledim / Kaderimsin Gen Plak 7 Kaderimsin /Çok Bekledim Gelmedin Zeren Plak 5 1971 Kaderimsin / Sevgili Yarim Elele Plak Sana Kaderimsin Dedim / Postacılar Görsev Plak 30 Mahkumların Duası / Mahşer Günü Görsev Plak 29 Nerelerdesin Sultanım / Sebebim Nazlı Yar Oldu Serenad Plak 128 1972 Dur Dinle Sevgilim / Kır Çiçekleri Görsev Plak 44 Yüreğimde Yara Var / Bana Gerçekleri Söyle Görsev Plak 49 1973 Sakın Düşme Görsev Plak 61 Bana Gerçekleri Söyle/Ümitsiz Aşk Görsev Plak 1974 Akşam Güneşi / Çiçekler Açsın Elenor Plak 1037 Bırak Şu Gurbeti / Sev

Yaptığımız akitli ve akitsiz işlem sayısı 7 bin 368, zimmetli dağıtımı 2 bin 224, bizden çıkan evrak sayısı bin 856, giren evrak kayıt sayısı 2 bin 399’dur.

Edinilen bilgiye göre, Malkara ilçesi Alaybey Mahallesi mevkisinde polisin ’dur’ ihtarına uymayan bir minibüs, polis takibine takıldı.

İl Genel Meclisi Eski Üyesi Mehmet Ali Alkuş ve ekibi Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Yaşar Öncel ile Abdulgani Erdengi ile birlikte dur durak bilmiyor.

Resitalde Edouard Nanny’den ’Caprice No:2’, Johannes Mathias Sperger’den ’Sonata in D-Dur, Allegro Moderato, Adagio, Moderato’, Karl Ditters von Dittersdorf’tan ’E-Dur Concerto, Adagio, Allegro’ ve Reinhold Gliere’den ’Tarantella’ eserleri seslendirildi.

Celil Köseoğlu, Selçuk Baysal, Umman Erzincanlı, Alemdar Kotan, Erturan Ay ve Necmi Altunlu nezaretinde Çorum’da mindere çıkan Erzurumlu güreşçilerden Süleyman Dur 66 kiloda birinci olurken, 35 kiloda da Burak Sinin birinci olarak kürsüye çıktı.

Toplumumuzda kadınlarımızın alışılmış ve süregelen bir çaresizlik olarak gördüğü ve yaşadığı her türlü şiddetin karşısında olup farkındalık yaratarak hep birlikte şiddete dur diyelim.

Ancak şahısların "dur" ikazına uymaması üzerine AMM tarafından havaya uyarı amaçlı ateş açıldığı vurgulanarak şöyle denildi: "Açılan uyarı ateşini müteakip şahıslar, Suriye tarafında geldikleri istikamete kaçarak bölgeden uzaklaşmışlardır.

Ermenice gazeteler, Ermeni kiliseleri, Kiliseler şurası, Gürcistan Ermeniler Birliği, Acaristan Ermeniler Birliği, Gürcistan Ermeni Örgütleri Birliği, Gürcistan Ermeni Kiliseleri Birliği, Tiflis Ermeni İcması, Gürcistan Ermeni Kadınları Şurası, Paros Ermeni Kadınları Teşkilatı, Gürcistan Ermeni Gençleri Teşkilatı, Gürcistan Ermenileri Hıristiyan Demokrat Hareketi, Sarl Anzavur Teşkilatı, Sayat Nova Ermeni Medeniyet Merkezi, Cavakh Ermeni Milli Sosyal Siyasi Hareketi, Vırk Ermeni Milli Partisi, Ovanes Tumanyan Fonu, Gürcistan Ermeni Ressamlar Birliği, Vumatun Gürcistan-Ermeni Yazarlar Birliği, Gürcistan Ermeni Kabiliyetleri Teşkilatı, Gürcistan Ermeni Devlet Dram Tiyatrosu, Cavah Hareketi, Yerkir Ahaltsahi Ermeni Gençler Merkezi ve Charles Anzavur hayır Kurumu’dur.

MİDYAT’TA İKİ TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ Mardin’in Midyat Anıtlı Jandarma Karakol Komutanlığı’na yaklaşmakta olan ve dur ikazına uymayan şüpheli kamyonetin (2,5 ton patlayıcı madde yüklü), açılan ateş sonucu patlaması neticesinde bölücü terör örgütü mensubu iki terörist etkisiz hale geldi.

TİKA Vakıf Kültürünü dünyaya yansıtıyor TİKA Koordinatörü Sami Dur, Türkiye’nin vakıf kültürünü dünyaya yansıtan bir argüman olduğunu belirterek, "ÇAD Encimine Teknik Lisesi ile Tokat Meslek Lise arasında 3 dalda 6 öğretmen Türkiye’ye getirilip, Tokat’ta eğitim yaptıktan sonra eğitim setleri ile birlikte tekrar ülkelerine döndüklerinde öğrencilerine öğretebilecekleri bir proje bu" dedi.

Şehidin Şanlıurfa'da yaşayan 70 yaşındaki amcası Mehmet Yıldırım, Bayrampaşa'da bir oto galeride çalıştığı için yorgun argın eve gelen kahraman yeğeninin darbecilere "dur" demek için sokağa çıktığını söyledi.

Milliyet’e kazayla ilgili değerlendirmede bulunan batan geminin sahibi Armador Denizcilik’in ortaklarından kaptan Bahtiyar Dur, gemiyle birlikte sulara gömüldüğü değerlendirilen 8 denizciyi arama çalışmalarına yeniden başlandığını belirterek, şu bilgileri verdi:Aramaya yeniden başlandı “Çalışmalar devam ediyor.