Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
eğlenceli
  • sıfat Eğlendiren, hoşa giden
    "Yolculuğumuzun en eğlenceli gecesini orada geçirdik." - A. Erhat

"eğlenceli" kelimesinin kullanım örnekleri.

Video, öğretmenlerin yeri doldurulamaz önemini, öğrencileriyle geçirdikleri eğlenceli, sıcak, şefkat dolu ve deneysel anlar ile seçilen öğretmen portrelerine ait aktüel görüntüler eşliğinde sunuyor.

Hızlı düşünme yetilerini geliştirdiler Yaş gruplarına göre altışarlı gruplar halinde ayrılan çocuklar “Hızlı Bardaklar” oyunu ile eğlenceli anlar yaşarken, 5 ayrı renkteki bardakları eğitimcilerin gösterdiği kartlar doğrultusunda dizerek hızlı düşünme yetilerini geliştirdi.

Program sonunda engelli öğrenciler Münire Ünal ile Çilem Andaş söyledikleri şarkılar ile programa katılanlara eğlenceli dakikalar yaşattı.

Çetiner, gazetecilere yaptığı açıklamada, Erbaa İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak çocuklara trafik kuralları ve genel güvenliği anlatmak için çalışma başlattıklarını, onlara kurulları eğlenceli bir dille anlatmaya karar verdiklerini söyledi.

Ancak bu sene hem trafik kuralları, hem de genel güvenliğe ilişkin daha eğlenceli, kültürümüzü yansıtan farklı bir mecrada anlatmak istedik.

Doodle'lar, tatil günlerini ve yıl dönümlerini kutlamak, ünlü sanatçıları, kâşifleri ve bilim insanlarını anmak amacıyla Google logosunda yapılan eğlenceli, şaşırtıcı ve bazen de spontane değişikliklerdir.

Pürtelaş’ın ‘Martı’sı, seyircinin dikkat ve merakını arasız 100 dakika boyunca ayakta tutan, zamanı ve zemini çok da belirgin bir olmayan bir yere taşısa da insan ruhuna dair olan özünü koruyan, eğlenceli ve tempolu bir oyun.

Nazlı Ceren Argon ile Süheyla Elbaş Zeybek'in rol aldığı oyunda, morgda kapalı kalan Natalie ve Victoria'nın ölüm kalım mücadelesi eğlenceli bir şekilde izleyiciye aktarılıyor.

İlk olarak Kızılkaya mevkisine giden Safariciler daha sonra Çaybaşı ilçesi Kazankaya Şelalesi, İlküvez Kapılı Şelalesi ve son olarak Akkuş ilçesi Aryan Yaylası’na giderek engebeli ve zor arazi şartlarında eğlenceli dakikalar yaşadılar.

Cemil Arısoy ve Tepeköy Köy Muhtarı Kerim Kartalmış’ın kendilerine eşlik ettiği Gökkuşağı Projesinin Hacıbektaş Meslek Yüksekokulu öğrenci ekibi, okuldaki çocuklarla eğlenceli vakitler geçirip kendilerine proje materyalleri dağıttı.

Biz hazor meyve suları ve kola yerine arkadaşlarımızın evde yapılan taze meyvelerden sıkılarak elde edilen doğal meyve sularını tercih etmelerini gerektiğini ve kola gibi asitli içeceklerden de uzak durmaları gerektiğini eğlenceli bir etkinlikle arkadaşlarımızla paylaştık.

Koton, keten-koton ve ipekli kumaş seçenekleriyle zenginleştirilmiş pileli ya da beli ipli rahat pantolonlar, astarsız gömlek gibi dikilen ceketler, gömlek hafifliğindeki trikolar, retro tarzda hazırlanmış eğlenceli cuba gömlekler, keten t-shirtler ve sneakerlar hediye önerisi olarak öne çıkıyor.

Resim atölyesinin yanı sıra şenlikteki diğer aktivitelere de katıldığını, etkinliğin öğrenciler için faydalı olduğunu belirten Cemre Atakul ise, “Eğlenceli geçiyor, aktiviteler yapıyoruz.

Bu yüzden de genç odası dekorasyonlarında hem yetişkinliğe has bir ağırbaşlılık hem de çocuk ruha yönelik eğlenceli tasarım unsurları uyumlu bir şekilde bir arada bulunmalı.

Balıkları beslemenin çok eğlenceli olduğunu söyleyen 8 yaşındaki Hilal Balar da büyük keyif aldığını, ilk kez böyle bir deneyim yaşadığını anlattı.