Kelime tanımını bul

Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
eri

Yazma, yemeni, başörtüsü.

"eri" kelimesinin kullanım örnekleri.

Kırıkkale Belediyesinde görevli zabıta eri Adem Altın idaresindeki 71 AAC 705 plakalı otomobil, Samsun Bulvarı Valilik Konağı yakınlarında kontrolden çıkarak şarampole devrildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Beypazarı İtfaiye Amirliğine ait Mustafa Karataş yönetimindeki itfaiye aracı, kırsal Akçakavak Mahallesi'ndeki bir bağ evi yangınına giderken su kanalına devrilmiş, kazada yaralanan sürücü ile araçta bulunan itfaiye eri Davut Yiğit, Beypazarı Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Mardin Valisi ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, AK Parti Mardin MilletvekillEri Cengiz Demirkaya ve Şehmus Dinçel, AK Parti İl Başkanı Nihat Eri, Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk ile gençlik merkezini ziyaret etti.

İtfaiye eri Kudret Demirel, anaokulu öğretmeni Büşra Dikbaş ile dünya evine girdi.

AK Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel ile AK Parti İl Başkanı Eri ve yönetim kurulu üyelEri Midyat ilçesini ziyaret etti.

Yangın söndürme çalışmaları sırasında Ömer Çolak ve Sinan Gebiç isimli 2 itfaiye eri yaralanırken, durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri kapıyı koçbaşı ve çeşitli aletler kullanarak açmaya çalışırken, bir itfaiye eri yan dairenin balkonundan eve girmeyi başardı.

Burada o gün yurdu için savaşırken şehitlik mertebesine yükselen Batarya komutanı Üsteğmen Hasan ile Takım komutanı Teğmen Mevsuf ve dört eri yatmaktadır.

Festivale, AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, Vali yardımcısı Bahattin Çelik, Kaymakamı Hüseyin Tekin, Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, İlçe Müftüsü Mehmet Şafii Bilik, AK Pati İl Başkanı Nihat Eri, eski Cumhurbaşkanı Genel SekretEri Kemal Nehrozoğlu, Dargeçit Kaymakamı Rızvan Eroğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilEri ve kanaat önderlEri de katıldı.

Dana sonra yaralı Anzak askerini taşıyan Türk sıhhiyeci eri için çalışıldı.

Hüdapar Kahta Belediye Başkan Adayı Recai Arı ise konuşmasında, sözlerinin eri olduklarını söyleyerek duruşlarının dik olduğunu ve yamukluk olmadığını ifade etti.