Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
güncelleme
  • isim Güncellemek durumu

"güncelleme" kelimesinin kullanım örnekleri.

Güncelleme, çalışma, öğrenme isteği, başarma isteği, hırs, hedefler, vizyon.

Ayrıca Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından toplanan bazı programlarla ilgili düzeltme önerileri, Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün elektronik modülü üzerinden alınan 80 bin dolayındaki görüş ile yazılı veya elektronik posta ile TTKB'ye ulaştırılan görüş ve öneriler, şeffaflık, bilimsellik ve katılımcılık ilkelerinin gereği olarak öğretim programlarına yansıtıldı ve böylece güncelleme çalışmalarının düzenlemeleri tamamlandı.

Google Cihazımı Bul uygulamasına gelen son güncelleme büyük binaların iç mekan planlarını gösterebilecek.

Sertifika güncelleme dışında isteyen öğrenciler cankurtaranlık belgelerinin kademelerini yükselterek farklı iş alanlarında çalışma fırsatı yakalayabilecek.

Defterdar Topal, 31 Mart 2018 tarihi itibariyle gecikmiş vergi borçlarında Yurt İçi ÜFE oranında güncelleme fırsatı sağlanacağını söyledi.

Uygulamanın diğer önemli özelliklerden biri de, telefona uygun yazılım güncellemelerini denetleyebilme ve güncelleme yapabilme imkanı sunması.

Güncelleme ile birlikte yepyeni bir harita ve eşleştirme sistemi oyuna ekleniyor.

Fakat güncelleme daha çok oyunun performans ve optimizasyon tarafına yoğunlaşmış durumda.

Bunun yanı sıra eğer şimdiye kadar hep saçsız bir emoji göndermek istediyseniz, güncelleme sizlere bunu da sağladığının müjdesini veriyor.

Yeşil tike ek olarak, yeni güncelleme işletmelerin çalışma saatlerini ayarlamalarına olanak tanıyor.

Üniversite hayatımız boyunca öğrendiklerimizle kalmayıp, yaşadığımız bilgi çağma uygun olarak sürekli kendimizi geliştirme, bilgilerimizi güncelleme ve mesleğimizi en iyi şekilde icra etme çabası içinde olmamız gerektiğinin farkındayız.