Kelime tanımını bul

Could not find any definition of word "geceli"

"geceli" kelimesinin kullanım örnekleri.

Ama kulübün hesapları öyle allak bullak ki biz iki ay geceli gündüzlü çalıştık.

Zabıta Müdürü Naif Yaşar ile birlikte gece geç saatlere kadar Halife Devriş Mahallesindeki çalışmaların başında buluna Başkan Yardımcısı Okay, yeni içme suyu hattı çalışmalarını biran önce tamamlamak için çalışmalarının geceli gündüzlü olarak devam ettiğini söyledi.

Bu projeyi geliştirmek için de geceli gündüzlü uzun bir zaman harcadılar.

Hakkari genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan bazı köy ve mezra yolları, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği karla mücadele ekiplerini yaptığı geceli gündüzlü çalışmalar sonucunda ulaşıma açıldı.

Doğru yolda olduğumuzun en güzel göstergesi de budur, sizlerin aranıza geldiğimizde sizlerin aranızda tek başına rahatça yürüyebiliyorsak, korumaya gerek duymuyorsak, sokaklarda gündüzlü geceli özgürce yürüyebiliyorsak ve sizlerin teveccühü ile karşılaşıyorsak doğru yoldayız demektir.

Son olarak Millet Bahçelerimizi çok kısa sürede vatandaşımızla buluşturan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TOKİ ve Emlak Konut Genel Müdürlüğümüze, geceli gündüzlü çalışan mimarından, mühendisine, işçisinden tüm çalışma arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ederim.

Belediye Başkanı Ali Korkut , asfalt çalışmalarının bazen geceli gündüzlü sürdüğünü hatırlatıyor.

Başbuğ Alparslan Türkeş, geleceğimizin teminatı ve sahibi olan Türk Gençliğine daima özel bir önem vermiş, gençliğimizin, Türk töresinin ve İslam ahlakının güzelliklerini tanıması ve benimsemesi doğrultusunda, gelecek nesiller için geceli gündüzlü durmadan çalışan, Türk Milletinin yetiştirdiği en büyük devlet adamlarından biri olmuştur.

Daire başkanlığı bünyesinde kurulan 14 ekip, geceli gündüzlü neredeyse kentin tüm bölgelerinde karasinek, sivrisinek ve üveze karşı ilaçlama çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor.