Kelime tanımını bul

Kişi Adları Sözlüğü
Hasibe

Cinsiyet: Kız Değerli, saygın, soyu temiz.

"hasibe" kelimesinin kullanım örnekleri.

Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi önünde, 19 Eylül 2013’te gerçekleştirilen silahlı saldırıda Emine İpek (27), çocukları Narin (10) ve Nizamettin İpek (7) ile Ayşe Sürer (38) ve oğlu Süleyman Fırat Sürer (4) hayatını kaybetmiş, Hasibe Amak da yaralanmıştı.

Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi önünde, 19 Eylül 2013'te gerçekleştirilen silahlı saldırıda, Emine İpek (27), çocukları Narin (10) ve Nizamettin İpek (7) ile Ayşe Sürer (38) ve oğlu Süleyman Fırat Sürer (4) hayatını kaybetmiş, ölenlerle bir yakınlığı bulunmayan Hasibe Amak da yaralanmıştı.

Aslı Bekiroğlu bu dizide Gülse Birsel, Çağlar Çorumlu, Sarp Apak, Hasibe Eren, Cengiz Bozkurt ve Ayşenil Şamlıoğlu gibi usta isimlerle birlikte rol alıyor.

İftar programına, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı, kızı Berre Yazgı, Mahalle muhtarı ve belediye başkan yardımcıları ile belediye meclis üyeleri ile her iki mahalleden 3 bin vatandaş katıldı.

Programa Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı eşi Hasibe Yazgı, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.

Konuşması sonrasında da Emine Erdoğan'a, Geleceği Yazan Kadınlar Projesi Gönüllü Eğitmeni Hasibe Zafer tarafından hediye takdim edildi.

Gönül Tezcan, Çine Devlet Hastanesi Doktorlarından Hasibe Özgeçen Dincel, Dünya Bosna Hersek Göçmenleri Birliği Başkanı İnş.

Müşterilerden Hasibe Cam da ilçede işlerini görebilecekleri küçük ama memnun kaldıkları bir dükkan olduğunu dile getirdi.

Rutin kontroller esnasında kayıp bir kredi kartı bulan zabıta ekipleri anons sistemiyle kartın sahibi Hasibe Dinç isimli vatandaşa ulaştılar.

Geleceği Yazan Kadınlar Projesi Gönüllü Eğitmeni Hasibe Zafer de projenin yazılım sektöründe var olmak isteyen kadınlara umut ışığı olduğunu söyledi.

Durumu fark eden mahalle esnafından Mehmet Emren, Mehmet Bozkurt ve Hasibe Önay, hamile kangal cinsi köpeğe sahip çıktı.

İlçenin Çay mahallesi sakinleri ve esnafından Mehmet Emren, Mehmet Bozkurt ve Hasibe Önay, boş bir arsaya sığınan Kangal cinsi hamile köpeğin durumunu fark ederek sahip çıktı.

Türkiye kazananları ise bu yıl Margarita Dimitrova, Nardane Kuşçu ve Hasibe Akın.