Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
iktisatlı
  • sıfat Aşırı harcama yapmayan (kimse)
  • Aşırı harcama gerektirmeyen (şey)

"iktisatlı" kelimesinin kullanım örnekleri.

Bu belediyeler, terör örgütüyle iktisatlı olduğu belgelenen, hatta bir değil birden fazla olayla belgelendiği için bu işleme tabi tutulmuşlardır.

Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasına, örgütle iktisatlı olan ve KHK ile kapatılan Zirve Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışan tutuklu sanık Enes Güngör ile avukatı katıldı.

Yakıt tüketimi diğer araçlardan yüzde 70 gibi, onlara göre yüzde 30 iktisatlı.

Göreve geldiğimiz günden beri ilimiz, ilçemiz ve vatandaşlarımız için en temel sorunları tespit edip, bunlara yönelik projelerimizi hazırladık ve kıt kaynaklarımızı en iktisatlı şekilde toplum yararına kullandık.

Soylu, Atasu Barajı ile ilgili atılan adımlardan dolayı Trabzon halkının Bakan Eroğlu'na minnettar olduğunu dile getirerek, bugün Trabzon'da büyük bir su problemi yaşanmamasının nedeninin Atasu Barajı ve diğer kaynakların iktisatlı bir şekilde yönetilmesi ve değerlendirilmesi olduğunu söyledi.

Burkay, iktisatlı şekilde kullanılan enerjinin aynı zamanda üretilen bir enerji olarak görülmesi gerektiğini ifade ederek, BTSO olarak enerji verimliliği konusunda çok önemli adımlar attıklarını hatırlattı.

Paralel örgüt ile iktisatlı olduğunu sonradan öğrendiğim derneklerle üyeliğinizi iptal ettik.