Kelime tanımını bul

Vikipedi
İzlanda

İzlanda ( İzlandaca: Ísland), Atlas Okyanusu'nun kuzeyinde Grönland'ın güneydoğusu ile İskandinavya ve Britanya Adası'nın kuzeybatısında yer alan bir ada ve Avrupa ülkesi.

"izlanda" kelimesinin kullanım örnekleri.

Bölge Müdürü Murat Asar şu bilgileri verdi: “Nisan ayının soğuk geçmesinin nedeni, soğuk nüveli karakteristik barındıran ve kuzey Avrupa üzerinden gelerek yurdumuzu etkileyen alçak basınç merkezi İzlanda Siklon’u ile kuzeyimizden gelerek yurdumuzu etkileyen kontinental polar (karasal soğuk) hava kütlesinin parçası Sibirya Antisiklon basınç sistemlerinin, daha sıcak nüveli karakteristiğe sahip Basra siklon ve azor antisiklon basınç sistemlerine göre bu sene daha sık ve daha fazla etkili olması kaynaklanmaktadır.

Ülkesinde aynı zamanda dişçilik mesleğini de sürdüren Hallgrimsson yönetiminde tarihinde ilk kez 2018 FIFA Dünya Kupası'na katılan İzlanda, turnuvaya grup aşamasında veda etmişti.

Öte yandan, maç sonu basın toplantısına İzlanda Milli Takımı teknik direktörlerinden Hemir Hallgrimsson katıldı.

Rapora göre, sabit hatlarda bireysel tarifelerde 60 konuşmalık paket fiyatları baz alındığında en ucuz ülkeler sırasıyla Norveç, İzlanda ve Türkiye olurken, en pahalı ülkeler Çek Cumhuriyeti, Avustralya ve Meksika olarak sıralandı.

A Milliler, Moldova'nın ardından sırasıyla Fransa, İzlanda ve Andorra ile karşılaşacak.