Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
izleyici
  • isim İzleme işini yapan kimse
Sinema ve Televizyon Terimleri Sözlüğü
izleyici

Sinema

  1. Sinemaya giden, filmi izleyen kimse.

  2. Televizyon yayınını izleyen kimse.

Yöntembilim Terimleri Sözlüğü
izleyici

BireyciI ya da kümecil oyun yordamında toplumsal ya da yaygın kanıları yansıtan ve tepki ya da davranışlarıyla oyunun yaşam koşulları içinde gerçekleşmesini sağlayan katılımcı, bk. kümeölçüm.

Fizik Terimleri Sözlüğü
izleyici

İşımetikin bir özdeğin bir tepkileşim boyunca yerdeğişimini ya da bir canlıdaki yolunu izlemek için kullanalan özel ışımetkinlik algıcı.

Fiziksel Kimya Terimleri Sözlüğü
izleyici

bk. ışınetkin izleyici.

"izleyici" kelimesinin kullanım örnekleri.

Yeni sezonda kadroya dahil olan başarılı oyunculardan ; Mert Öcal “Tufan”, Kürşat Alnıaçık “Kudret”, Berkan Şal “Hatem” , Hande Soral ise “Handan” olarak izleyici karşısına çıkacaklar.

İzleyici rakamları bizim için önemli değil, burada önemli olan filmi beğendirebilmek.

Genç bir izleyici kitlesine ulaşmayı hedefleyen yapım, doğaüstü güçlere sahip üç kız kardeşin hikayesini anlatıyor.

Umre'den yeni gelen bir izleyici Fahire Kara'nın evden çıkartılmadığını ve Suudi Arabistan'da 3 çocuğu olduğunu belirtti.

Ama bu kez izleyici gençler arasında başlayan homurtu kavgaya dönüştü.

Ayrıca özel ücrete tabi numaralar kullanılarak izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemeyeceği de düzenlendi.

Yarışma, çekiliş ve ürün pazarlamaları ekranlarda yer almayacak Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılarak, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı veya haksız kazanca neden olacak yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemeyecek ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamayacak.

Ayrıca özel ücrete tabi numaralar kullanılmak suretiyle izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemeyeceği de düzenlenen KHK ile bu tür yayınları bir yıl içerisinde üç kez yapan kanallara lisans iptaline varan cezalar getirilmişti.

Ayrıca özel ücrete tabi numaralar kullanılarak izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemeyeceği de düzenlenmişti.

Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılarak, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı veya haksız kazanca neden olacak yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemeyecek ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamayacak.

Ağırlıklı olarak mazruf karakterli temsillerin merkezi olan sanat serine zarf olarak sanatçının yanı sıra izleyicinin de katılımını ön plana çıkaran sergi, sanat ile diyaloğun eser, tesir müessir tiplemesini izleyici gözünden yeniden sorgulatmayı amaç edinmektedir.

Başta 6 Şubat 2015 tarihinde gösterime girmesi düşünülen Netekim Karakolu çekim sonrası çalışmaların uzaması nedeniyle 13 Şubat tarihinde izleyici ile buluşacak.

İsmail Emre Biliciler, Fatih Akçin, Yunus Emre Obut ve İhsan Sever'in izleyici karşısına çıkacağı oyun, 27 Kasım'da saat 20.

Bir festival programcısı için bu kadar ilgili izleyici kitlesini karşısında görmesinden daha güzel bir şey olamaz.