Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
jüri
  • isim Seçiciler kurulu
  • hukuk Hakem heyeti
Vikipedi
Jüri

Jüri, adaletin uygulanmasına katılan yurttaş topluluğu.

"jüri" kelimesinin kullanım örnekleri.

Büyük Usta Lütfi Akad adına “En İyi İlk Film Ödülü”, Ulvi Saran Jüri Özel Ödülü ve FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödüllerinin verileceği festivalde ‘En İyi Kısa Film’e Kristal Kayısı Ödülü ile 5 bin TL para ödülü verilecek.

Büyük Usta Lütfi Akad adına “En İyi İlk Film Ödülü”, Ulvi Saran Jüri Özel Ödülü ve FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödüllerinin verileceği festivalde‘En İyi Kısa Film’e Kristal Kayısı Ödülü ile 5 bin TL para ödülü verilecek.

Jüri üyeliğini İlyas Gök (Okan üniversitesi Bölüm Başkanı), Tevfik Taş (Atlas Dergisi), Ahmet Karaman (Avrasya Aşcılar Derneği Başkanı), Huriye Zafera (Gastronomi Yemek Kültür Derneği), Ayvaz Akbacak (Şef), Ahmet Burak Örs (Gurme Yemek Yazarı), Maria Ekmekçioğlu (Yazar-Gurme), Reha Tartıcı (Sözcü Gazetesi Yazarı), Birgül Kopuz Kaynar (Bif and Fish Editörü), Funda Aydeniz (Gastronom Blogır), Hakan Aydeniz (Gastronom Blogır), Selin Ertür (Zeytinyağı üreticisi ve Zeytinyağı tadımcısı) yaptığı yarışmada toplam 28 yemek, tatlı ve börek dereceye girebilmek için mücadele etti.

Ressam Elif Çatlıoğlu’nun da gönüllü desteğiyle katıldığı jüri 6- 11 yaş kategorisinde Elanur Memeli 1’inci, Baran Bakaç 2’nci, Şeyma Akköse 3’üncü seçti.

Yarışmanın onursal başkanlığını AKOB Başkanı Fazıl Tütüner yaparken, jüri üyeliğini ise Devlet Sanatçısı Suna Kan, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Burak Tüzün, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Piyano Sanatçısı Gökhan Aybulus, MEÜ Üfleme ve Vurma Çalgılar Ana Sanat Dalı Başkanı Flüt Sanatçısı Halit Turgay ve MEÜ Devlet Konservatuvarı Viyolonsel eğitmeni Münif Akalın üstlendi.

Ön jüri değerlendirmesi sonucunda ilk 10’a giren filmlerin alfabetik sırayla Apartman - Belkıs Bayrak, Av Dönüşü - Recep Çavdar, Balık Kraker - Yiğit Evgar, Dikenli Tel - Serdal Altun, Elma - Şeyhmus Sarcı, Her Şey Yolunda - Metehan Şerefoğlu, Hikayeci - Anıl Güldoğan, İmparatorlukta Zor Bir Gün - Sezen Kayhan, Krampon - Abdullah Şahin ve Misafir - Selim Şahintürk olduğu belirtildi.

Jüri olarak Gülaya Artut, Leyla Özmen, Arzu Erdem, Meral Altunlu görev yaptı.

Kaç yıldır ödül beklediği halde alamamanın düş kırıklığını ifade ederken, yanımda oturan jüri üyesi arkadaşım Çiğdem Anat başlamaz mı duygulanıp ağlamaya!

Dereceye girenlere ödülleri verildi Törende, hat, tezhip, minyatür ve çini dallarında dereceye girenler ile jüri üyelerine ödülleri Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekilleri Ahmet Sorgun ve Orhan Erdem, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Yaşin, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı ile tarafından verildi.

Bağımsız yayıncı Ann Pålsson başkanlığındaki bir jüri, bu halk oylamasında çıkan sonuçları değerlendirerek dört adaylık bir kısa liste belirledi.

Jüri, tez ve antitez gruplarını, konu hakkındaki bilgi yeterliliğine, hitabet gücüne, Türkçe’ yi doğru kullanma becerilerine, vücut dilini kullanma yeteneğine, zamanı iyi kullanma ve ikna kabiliyetlerine göre değerlendiriyor.

Jüri, tez ve antitez guruplarını, konu hakkındaki bilgi yeterliliğine, hitabet gücüne, Türkçe’yi doğru kullanma becerilerine, vücut dilini kullanma yeteneğine, zamanı iyi kullanma ve ikna kabiliyetlerine göre değerlendiriyor.

Jüri, tez ve antitez guruplarını, konu hakkındaki bilgi yeterliliğine, hitabet gücüne, Türkçe’yi doğru kullanma becerilerine, vücut dilini kullanma yeteneğine, zamanı doğru kullanma ve ikna kabiliyetlerine göre değerlendirdi.

Yarışmanın jüri üyeliklerini, Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Mesut Barış, Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Arcan Aydınlı ile Manisa Büyükşehir Belediyesi Konservatuar Koro Şefi Şener Akınç yaptı.

Yarışma sonucunda jüri tarafından yapılan değerlendirmede, fen lisesi öğrencilerinden Melisa Yılmaz birinci, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Yusuf Berat Aygün ikinci, Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Dilara Argu üçüncü oldu.