Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
külahlı
  • sıfat Külahı olan
  • Koni biçiminde tavanı olan

"külahlı" kelimesinin kullanım örnekleri.

Her iki aracın sürücüsünün de kaza yerinde yaşamını yitirdiği kazada, servis minibüsünde bulunan Mustafa Peksoy, Güllü Peksoy, Musa Turgut, Emrah Aladağ, Gülcihan Bakar, Hayriye Rüzgen, Sergülay Öskan, Turan Bencik, Gülten Kaçar, Nazife Menteşe, Kadriye Yıldırım, Yaşar Yıldırım, Ayşegül Dıngıl, Feriştah Süne, Züleyha Avcı, Hülya Kılıç, Şermin Acar, Gülay Altılı, Hülya Bektaş, Sultan Külahlı ve Nurgül Öskan ile otomobilde bulunan İlknur ve İlkay Türnüklü yaralandı.

Kazada, otomobil sürücüsü Türnüklü ve servis minibüsü şoförü Önel olay yerinde yaşamlarını yitirirken, otomobilde bulunan İlknur Türnüklü, İlkay Türnüklü ile servis minibüsünde bulunan Mustafa Peksoy, Güllü Peksoy, Musa Turgut, Emrah Aladağ, Gülcihan Bakar, Hayriye Rüzgen, Sergülay Öskan, Turan Bencik, Gülten Kaçar, Nazife Menteşe, Kadriye Yıldırım, Yaşar Yıldırım, Ayşegül Dıngıl, Feriştah Süne, Züleyha Avcı, Hülya Kılıç, Şermin Acar, Gülay Altılı, Hülya Bektaş, Sultan Külahlı, Nurgül Özkan yaralandı.

Üstü açık çevresi korkuluklu bir ana mekan biçiminde olan namazgahta, biri külahlı, diğeri açık iki minber bulunuyor.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Yerebakan Mahallesi Kabaktepe mevkisinde hayvanlarını otlatan Meryem Aygün ve Hamza Külahlı ile Kızılyer Mahallesi'nde Adem Çatalkaya'ya ait küçükbaş hayvanların üzerine yıldırım düştü.

Festivalde 2 ton ağırlığında dünyanın en büyük külahlı dondurmasının rekor denemesi yapıldı.

Interval Events Yarış Direktörü İbrahim Bitiş ve Ortaca Belediyesi Zabıta Müdürü Fahrettin Külahlı tarafından keçiye madalya takıldı.

Bursa'nın Orhaneli ilçesinde doğan Külahlı İstanbul Teknik Üniversitesinde Elektrik Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.

Bingöl'de, volkanik faaliyetler sonucu oluşan, görsel güzelliği ile görenleri büyüleyen ve halk arasında peribacaları olarak adlandırılan külahlı taşın, turizme kazandırılması bekleniyor.

Merkeze bağlı Kartal köyü yakınlarında bulunan külahlı taş, bir kişinin sosyal medya hesabında paylaşmasıyla fark edildi.

Kul, toplantıya katılan eski Terme Belediye başkanları Mehmet Aygın ve Yalçın Külahlı ile eski belediye meclis üyelerine plaket verdi.