Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
kültürfizik
  • isim Jimnastik

"kültürfizik" kelimesinin kullanım örnekleri.

Engellilerin de düşünüldüğü park alanında 200 metrekarelik bir alanda engelsiz kültürfizik aletleri yer alacak.

Bedeni çevikleştirmek ve güçlendirmek amacıyla yapılmış olan alıştırmaların hepsi, idman ve kültürfizik hareketleri Cimnastiğin kapsamına girer.

Sabah yürüyüşünün ardından, eğitmenler eşliğinde kültürfizik hareketlerini yapan vatandaşlar, daha sonra yine eğitmenler eşliğinde fitness aletlerindeki çalışmalarını tamamlayarak sabah sporunu daha bilinçli bir şekilde gerçekleştirmiş oluyorlar.

Buradaki yürüyüş yolunda spor etkinliğine ısınarak ve koşarak başlayan itfaiye erleri daha sonra jimnastik hareketleri ile kültürfizik sporlarını yapıyor.

Kültürfizik hareketleri ardından yola çıkan yürüyüş tutkunları kışın gelmesiyle ayrı bir güzelliğe bürünen alanda temiz havada yürüdüler.

Son olarak ta özellikle akşam yemek öncesi yapılacak hafif kültürfizik tarzı egzersizler hem bütün gün kaslarımızda biriken laktik asitin temizlenmesini hem de bedenimizin daha kolay uykuya geçmesini sağlar.

Sağlıklı yaşam yürüyüşleri, koşular, kültürfizik hareketleri ve toplumsal olarak yapılabilmesi için bisiklet sürmek de bunlardan bir tanesidir.

Yürüyüşün ardından yarım saat süren kültürfizik hareketleriyle sabah sporu son buluyor.

Bedeni çevikleştirmek ve güçlendirmek için yapılan alıştırmaların tümü, idman ve kültürfizik hareketleri jimnastiğin kapsamına girer.