Kelime tanımını bul

Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
kaçan

İnek işkembesi.

"kaçan" kelimesinin kullanım örnekleri.

Kaçan diğer 3 şahıstan biri, gözaltına alınan kişinin ifadesi üzerine kiraladıkları ve eski mezarlık mevkisinde park ettikleri 45 AAL 509 plakalı araç içinde uyurken diğer 2 şüpheli de araç başında 11 Kasım gecesi gözaltına alındı.

Görüntülerde, 3 köpekten kaçan Abdülmetin Fidan'ın yere düştükten sonra köpekler tarafından ısırılması görülüyor.

Sanatçı, yazar, akademisyenlerden ise Murat Kekilli, Uğur Işılak, Cemal Safi, Zekai Tunca, Orhan Hakalmaz, İbrahim Sadri, Hülya Koçyiğit, Baha, Dursun Ali Erzincanlı, Esat Kabaklı, Veyis Ateş, Salih Memecan, Orhan Ayhan, Serdar Tuncer, Ahmet Yenilmez, Bekir Develi, Yalçın Çetin, Alev Alatlı, Hasan Kaçan, Ersin Düzen, Serkan Çağrı, Sedat Yalın Ahbab gibi önemli isimler programlara katılarak gençlere tecrübelerini aktardı.

Kuzey Kore'den kaçan ve şimdi Güney Kore'de yaşayan eski üst düzey yönetici Ahn Chan-il "Ri, Kuzey Kore'nin keskin tutumunu en iyi yansıtan ses.

HDP’den kaçan oylar bu saldırılar dolayısıyla HDP’ye akıtılmak isteniyor.

Yapılan incelemede cesedin akşamleyin çıkan kavgada kaçan Ali Aykın’ın olduğu belirlendi.

Kaçan teröristlerin 'Bezar Komagene' kod adlı Zeynal Alakuş ile 'Çektar Bazer' kod adını kullanan Özcan Bektaş olduğu belirlendi.

Yalova yolu üzerindeki Alaşar Mahallesi’nde aracın durmaması üzerine yaşanan kovalamacada, Gemlik istikametine doğru kaçan şüpheli, Dürdane rampasında gözaltına alındı.

Türkiye tarih boyunca olduğu gibi nasıl İspanya'dan kaçan Yahudilere topraklarımızı açtıysak dünyanın neresinde olursa olsun bir mazlum devletimize sığındığı zaman bugünde ölümden kaçan insanlara milletimize büyük bir alicenaplık göstererek kucağını açmaktadır.

Myanmar’dan kaçan Müslümanlara kucak açarak adını duyuran Hint Okyanusu kenarındaki Bangladeş’in Türkiye Büyükelçisi Allama Sıddıkı ve İstanbul Başkonsolosu Manirul İslam, ülkelerinin tanıtımı için bir toplantı düzenledi.

Doğanşehir ilçesi Küçüklü Mahallesi'nde 16 Mart'ta iki aile arasında çıkan silahlı kavgada Sadık Alpdoğan ile oğlu Hasan Alpdoğan ağır yaralanmış, jandarma ekipleri olaydan sonra kaçan şüpheliler C.

İçişleri Bakanlığı'nca oturmaya mecbur kılındıkları yerlerden kaçan yabancılara, 1 aydan 2 yıla kadar hapis cezası yerine, mülki amirce 500 liradan 3 bin liraya kadar idari para cezası verilecek.

İçişleri Bakanlığı’nca oturmaya mecbur kılındıkları yerlerden kaçan yabancılara, 1 aydan 2 yıla kadar hapis cezası yerine, mülki amirce 500 liradan 3 bin liraya kadar idari para cezası verilecek.

Kaçaklara para cezası * İçişleri Bakanlığı’nca oturmaya mecbur kılındıkları yerlerden kaçan yabancılara, 1 aydan 2 yıla kadar hapis cezası yerine, mülki amirce 500 liradan 3 bin liraya kadar idari para cezası verilecek.

Gazete, gözaltına alınan şüphelilerin, 2016’da Berlin’deki Noel pazarında insanların üzerine kamyon sürerek 12 kişiyi öldürdükten sonra kaçan ve Milano’da polisle girdiği çatışmada ölen Tunuslu saldırgan Anis Amri ile bağlantılı olduğunu belirtti.