Kelime tanımını bul

Vikipedi
Kalbe (Milde)

Kalbe, Almanya'da Saksonya-Anhalt eyaletinde yer alan bir şehirdir. Nüfusu 31 Aralık 2014 sayımlarına göre 7,799 kişidir.

"kalbe" kelimesinin kullanım örnekleri.

Kan basıncı sistolik kalbin kanı pompalarken oluşturduğu basınç diyastolik kan kalbe dolarken oluşturduğu basınç olarak iki farklı değerden oluşur.

Bilinmelidir ki kalbe ait ani ölümlerin en başta gelen nedenlerinden biridir ekstrasistol!

Fahrettin Küçükay, büyük kesi gerektirmeden yapılan TİPS tedavisinin, bağırsaklardan alınan kanın karaciğere taşınmasını sağlayan portal ven ile karaciğerden alınan kanı kalbe taşıyan hepatik ven arasında köprü oluşturulmasına dendiğini belirtti.

Kalbe hitap edebilmenin yolu da, ona tepeden bakıp incitmekten değil, onu baş tacı ve hoşnut etmekten geçiyormuş.

Bilgisayarlı eğitim bizleri kitaptan, kalemden, yüz yüze ve kalp kalbe sevgi dolu iletişimli eğitimden uzak tutmasın.

Bu da kalbe ve diğer organlara giden kan miktarını azaltır, koyulaşan kan damarların tıkanmasına neden olabilir.

İkincisi ise başka kanserleri lenfatik yolla köken alıp, kalbe kan, yakın komşuluk yolu veya yaylım yoluyla yaptığı metastatik kalp kanserleridir.

Millet olarak bizlerin materyalist yani maddeye önem veren değil insana ve kalbe değer veren bir toplumuz.

Kalbe sıçrayan bakterilerin endokardit denilen kalp kapak iltihaplarına, virüslerin ise miyokardit denilen kalp adelesi iltihaplarına neden olabileceğini belirten Şener, ölümcül riskleri olan bu hastalıkların bulgularına dikkat edilmesi ve tedavi için vakit kaybedilmemesi uyarısında bulundu.

Kalbe 3 boyutlu olarak bakma imkanı sunan 3 D TEE cihazı ile kalp içerisinde kan pıhtısı veya enfeksiyon odağı varlığı, kalp deliklerinin incelenmesi, protez kalp kapağı değerlendirilmesi ve kalp kapak yetersizliğinin derecesi belirlenebilecek.

Ani kalp durması ya da kalp krizi damarlarda pıhtı ya da tıkanıklık olduğunda ve bu durum kalbe kan akışını durdurduğunda ortaya çıkar.