Kelime tanımını bul

Vikipedi
Khan (savaş oyunu)

Khan (Tam adı: Khan: The Rise of the Mongols / Kağan: Moğolların Yükselişi), Joseph Miranda tarafından tasarlanarak 2005'te Decision Games tarafından Strategy & Tactics dergisinin 229. sayısı olarak yayımlanan stratejik savaş oyunu.

Charlemagne (Strategy & Tactics No. 189), Xenophon (Strategy & Tactics No. 203) ve Belisarius (Strategy & Tactics No. 210) oyunlarıyla aynı sisteme dayanan bu oyun, kural kitapçığı, 1206- 1295 yılları arasındaki Japonya'dan Fransa ve Mısır'a uzanan bölgeleri kapsayan 1 adet harita ve ordu düzeyindeki birlikleri simgeleyen 280 adet parçadan ibarettir.

Khan (Star Trek)

Khan Noonien Singh, yaygın olarak Khan adıyla tanınan Star Trek bilim kurgu serisinin kurgusal kötü adamı . İlk olarak Uzay Yolu: Orijinal Seri'nin '' Space Seed'' bölümünde gözükmüştür ve daha sonra Uzay Yolu II: Han'ın Gazabı adlı filminde tekrar Atılgan mürettebatının başına bela olmuştur , Ricardo Montalbán tarafından canlandırılmıştır. 2013'de çıkan Bilinmeze Doğru: Star Trek filminde tekrar gözükmüş ve Benedict Cumberbatch tarafından oynanmıştır.