Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
mücellit
  • isim Ciltçi

"mücellit" kelimesinin kullanım örnekleri.

Mücellit sokağın bir kısmında araç geçişinin yasak olmasından dolayı, tabelalar İsa Çelebi sokağından gelen sürücüleri Dekenler sokağa yönlendiriyor.

İsa Çelebi sokağı ile Mücellit sokağın kesişiminde bulunan ve elektrik direği sebebi ile de daha da daralan dönüş, sürücülere zor anlar yaşatıyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir diğer taraftan da buralarda gerek mücellit yetiştirme, gerekse tezhip, hat gibi alanlara yönelik çalışmaları da yaptıracaklarını aktararak, her fırsatta ilmi çalışmalara, akademik gayretlere, araştırmalara öncelik veren yenilikçi projelerin öneminin altını çizdiklerini kaydetti.

İsa Çelebi sokağı ile Mücellit sokağın kesişiminde bulunan ve elektrik direği sebebi ile daha da daralan dönüş sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Şimdi biz burada hem kitaplarımızın tamir bakımıyla alakalı birim, yani yeni yeni ustalar yetiştireceğiz, hem de mücellit sanatını yeniden ayağa kaldırmak için orada öyle bir birim olacak ki atölyelerini kuracağız.

Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı çalışan Mustafa Demirbağ, 26 yıl saat kulesine hizmet eden Mücellit Pıtır'ın görevi bırakmasının ardından 5 yıldır saati kurup bakım ve onarımını yapıyor.