Kelime tanımını bul

Vikipedi
Monsters

"Monsters" , Saara Aalto tarafından seslendirilen şarkı. Şarkı, dijital indirme olarak Warner Music Finland tarafından 9 Şubat 2018 tarihinde yayınlanmıştır. 2018 Eurovision Şarkı Yarışması için yapılan Finlandiya Ulusal Finali Uuden Musiikin Kilpailu 2018 yarışması'nda yarışan üç şarkıdan biri olan şarkı. Şarkı İngilizce dilinde seslendirilmiştir. Şarkı Saara Aalto, Joy Deb, Linnea Deb ve Ki Fitzgerald tarafından yazılmıştır.

Eurovision Şarkı Yarışması[ değiştir]

Kasım 2017'de Uuden Musiikin Kilpailu 2018 yarışması için yapılan basın toplantısında Saara Aalto'nun Finlandiya'yı 2018 Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil edeceğini açıklamış ve yarışmada seslendireceği şarkının Uuden Musiikin Kilpailu 2018 yarışması'nda seçileceği açıklanmıştır. Yarışmada üç şarkı yarışmış, tüm şarkıları Aalto seslendirmiştir. Gösteri 3 Mart 2018 tarihinde Krista Siegfrids ve Mikko Silvennoinen sunuculuğunda Espoo Metro Areena, Espoo'da yapılmıştır. Kazanan şarkı halk ve uluslararası jüri paneli oylamaları sonucunda belirlenmiştir.

Şarkı 8 Mayıs 2018 tarihinde Portekiz'in başkenti Lizbon'da yapılan birinci yarı finalde ve finalde yarışmıştır. Şarkı yarışmanın birinci yarı finali'nde Yunanistan'ın temsilcisi Yianna Terzi'nin şarkısı " Oniro mu"'dan sonra ve Ermenistan'ın temsilcisi Sevak Hanagyan'ın şarkısı " Qami"'dan önce 15. sırada çıkmıştır. Yarı finalde 108 puanla 10. olarak finale çıkmış, Finalde Avustralya'nın temsilcisi Jessica Mauboy'un şarkısı " We Got Love"'den sonra ve Bulgaristan'ın temsilcisi Equinox'un şarkısı " Bones"'dan önce 17. sırada çıkmıştır. Yarışmada 46 puanla 25. olmuştur.