Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
motopomp
  • isim Motorlu tulumba

"motopomp" kelimesinin kullanım örnekleri.

Belediyemiz ve İller Bankası ortaklığıyla yapılacak içme suyu kesin projesine göre, ilçemizdeki içme suyu şebekesi, motopomp depoları, terfi istasyonu binaları kapasiteleri de artırılmak suretiyle baştan sona yenilenecek.

Belediyemiz ve İller Bankası ortaklığıyla yapılacak olan içme suyu kesin projesine göre, ilçemizdeki içme suyu şebekesi, motopomp depoları, terfi istasyonu binaları kapasiteleri de artırılmak suretiyle baştan sona tamamen yenilenecek.

Muhtelif dalgıç motopomp, dalgıç motur ve hidrostatik seviye sensörü alımı ihalesine 3 firma katıldı.

Vatandaşlar yağmurdan sonra geriye kalan çamuru temizlemeye başladı, bazı dairelerdeki sular da motopomp yardımıyla tahliye ediliyor.

Yine İtfaiye baca temizliği, eğitimler ve motopomp ücretlerinde de ciddi oranlarda indirimler yapılması karara bağlandı.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri 16 araç, 45 personel ve 25 motopomp ile tahliye işlemlerini gerçekleştirdi.

Yağmurun başladığı çalışmalarına başlayan itfaiye ekipleri, 16 araç, 45 personel ve 25 motopomp ile tahliye işlemlerini gerçekleştirdi.

İçmesuyu sağlayan sondaj kuyularında sürekli motopomp çalıştırılmasının önüne geçilerek boşa giden elektrik sarfiyatı önlenerek mahalleye daha sağlıklı bir şekilde içmesuyu verilmesi sağlandı.

Fakat motopomp veya su motoru ile elektrik ve mazot kullanarak sulama yapılması maliyeti arttırıyor.

Ekipler, araçların yanı sıra bot, motopomp ve dalgıç pompa gibi müdahale ekipmanları ile çalışmalara katılıyor.

Ek olarak iki tahliye ve bir vantuz odası imal edilecek depoda, 3 adet motopomp değiştirilecek.