Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
ona
  • zamir O zamirinin yönelme durumu eki almış biçimi
    "Yeğeninin ona çeken tek yanı yoktur." - T. Buğra

"ona" kelimesinin kullanım örnekleri.

Bundan sonra artık ona Lokman Abi diyeceğim” dedi.

Bir diğer müşteki Gözde Afşar ise, oğlunun çok dayak yediğini ve odalara kapatıldığını söylediğini belirterek, “Aynı zamanda sanık hemşire olduğu için çocuğunuz hasta olduğunda iğnelerini ona verirdik.

Artemis’in öfkesi, ancak Agamemnon kendi kızı İphigeneia’yı ona kurban ederse yatışacaktır.

Bana “oğlan çocuğu” diyor, ben de ona “aguşum” diyorum, onun karakterinin kucak yerine aguş demesi sebebiyle.

Büyük bir ilgi ve katılımın olduğu konferansta, İnsan Hakları için yola çıkan kim varsa, bütün insanlığın ona borçlandığını belirten Balcı, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi, Kadın Haklarını aramaktan öte medya marifetiyle ve tepkisel, agresif kararlarla çıkartılan yasalar nedeniyle erkek düşmanlığına dönüştü.

İşinde titiz bir kadına benziyordu , o nasıl olsa ahiretlik sorular sormuştu ona , o da , kadın doktora hemcinsi olmanın verdiği rahatlıkla sordu : "Siz de avrupada mı okudunuz?

Ailecek ona dua ediyoruz çünkü o adını bilmediğimiz binlerce insanın umudu.

İstiklal marşını da bu sayede yazdı Akife saldıranın ona Arnavut gerici diyen bir kafanın istiklal marşı yazması mümkün değildi yazamadılar da zaten 724 tane şiir geldi diğerlerini bir görseniz 2 rekat şükür namazı kılarsınız Akif’in İstiklal Marşı için, ben şunu diyorum 1000 yılımızın hepsi bizimdir ve merhum Mehmet Akif büyük mirasın en nadide pırlantalarından biridir.

Egeli iki genç arkadaşı Bülent Akerman ve Deniz Barçın da ona katılmışlar.

İnsan ilişkilerin zayıfladığı, arkadaşlık, komşuluk, akrabalık bağlarının yok olmaya başladığı günümüzde Sevgili Peygamberimizi tanımaya, onu anlatmaya ve ona tam anlamıyla bağlanmaya ne kadar çok ihtiyacımız var.

FİKİR, İNANÇ VE GİRİŞİMDE AK YAKLAŞIM AK Dava çerçevesinde ‘önce insan’ anlayışının hakim hale getirildiği, hoşgörü, saygı ve muhabbet ekseninde teşebbüs, fikir ve inanç özgürlüklerinin önünün açıldığını kaydeden Milletvekili Aydemir, AK Parti iktidarları tarafından geliştirilen ve hayata geçirilen vizyoner ve aksiyoner eğitim anlayışı ve ona çatı olan özgürlük yaklaşımının çağlar üstü bir reform olduğunu aktardı.

Sıkıntılara dayanamayan Onur, sevmediği eski işi ilaç mümessilliğine geri dönmeye karar verince, Şeref alelacele ona bol sürprizli bir turne ayarlar.

Sıkıntılara dayanamayan Onur, sevmediği eski işi ilaç mümessilliğine geri dönmeye karar verince Şeref alelacele ona bol sürprizli bir turne ayarlar.

Bu yöntemlerden vazgeçirmek için ona kötü davranmanın aksine, geleceğe yönelik hayaller kurmasını ve neler yaşayabileceğini algılatmak gerekir.

Yerel seçimlerin daha erkene alınabilme ihtimaline karşı bütün hazırlıklarımızı, çalışmalarımızı ona göre yapmıştık.