Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
pembe
  • isim Beyaza biraz kırmızı karıştırılmasıyla oluşan açık renk
    "Dantele ve pembeye olan düşkünlüğünü ise mintanında yansıttı." - L. Tekin
  • sıfat Bu renkte olan
Kişi Adları Sözlüğü
Pembe

Cinsiyet: Kız Beyaz ile kırmızının karışmasından oluşan açık renk.

Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
pembe

(< Far. penbe) pembe.

Vikipedi
Pembe

Pembe, kırmızı ve beyaz renklerin karıştırılmasından oluşan bir renktir.

Pembe renginin hex değeri "#FFCBDB", RGB değeri "255, 203, 219" ve CMYK değeri "0, 63, 52, 0" dır.

"pembe" kelimesinin kullanım örnekleri.

IŞİD'in hücrelerinde hapis tutulan Afgan polis memuru traş olup, pembe bir albise giydikten sonra ILİD'in elindne kaçmaya çalıştı.

Hepsi Ankara taşı olarak bilinen pembe mor renkli yerel andezit taşı ile inşa edilmişti.

Pembe ise aparatif olarak önerilmenin ötesinde somon ve suşi gibi yemeklerin yanı sıra tatlıyla da uyumlu.

Parkın girişinde pembe bir neon var, dev bir İngilizce yazı: “Love is what you are looking for.

Mavi, beyaz ve pembe kod olarak isimlendirilen tatbikatlarda personele şiddet, bebek kaçırma ve kalp durması anlamına gelen kardiak arrest konularına değinildi.

Yanlış: Okyanus çiftliklerinde yetişen Norveç somon balığı pembe - kırmızı rengini, somonda da bulunan ve astaksantin adı verilen bir pigmentten alır.

Zirvenin KOSGEB KOBİ Araştırmalar ve Proje Koordinasyon Başkanı Ahmet Merih Özyılmaz başkanlığında gerçekleştirilen son oturumunda ise Bayraktar & Partners Kurucusu Özgür Bayraktar, Görsel İletişim Tasarımcısı Emre Yıldız, Pembe Fiyonk Butik Kurucusu Safiye Nur Atasev ve Mapsis Metal San.

Özellikle annesi tarafından desteklendiğini hissetmek isteyen çocuklar için örneğin pembe bir su aygırı da belli bir yaşa kadar çok güzel bir seçenek.

Tepenin çektiği set sayesinde Balos Lagoon sert dalgalardan korunuyor ve sert dalgaların sürekli dövdüğü kayalar bembeyaz ve pembe kumu oluşturuyor.

Denizci temasından yola çıkılarak tasarlanan Milford koleksiyonu, çelik bilezikli modellerine, siyah, beyaz, yeşil, pembe, lacivert ve kırmızı gibi renklerde kayış alternatifleri sunuyor.

Şahsın elinde bulunan ve ağzı açık vaziyette bulunan çantada arama yapan ekipler 8 bin 250 TL nakit para 2 adet orta boy bilezik, 1 adet ince bilezik, 1 adet kalın kırık bilezik, 2 adet pembe taşlı yüzük, 1 adet Osmanlı tuğralı tam cumhuriyet altını, 1 adet çeyrek altın, 1 adet lale figürlü altın yüzük, 2 adet altı ay yıldızlı kolye ucu, 1 takım siyah küpe, 1 adet altın alyans, 1 adet mavi boncuklu altın kolye, 1 takım beyaz altın küpe, 3 adet mavi boncuklu kolye ucu, 1 adet mavi taşlı yüzük, 1 takım beyaz taşlı küpe, 1 adet beyaz taşlı broş, 1 adet güneş gözlüğü ele geçirildi.

Pembe Müjgan Calp Gökçora Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 162 öğrenci mezun oldu.

Özellikle erkeklerde cırtlak renkli atkı veya yakaları kalkık pembe lakost görülmesi.

Uçan fil, pembe Dombi gibi şeyler değil ama internette nelere dikkat etmek gerekir gibi gerçek hayata, günlük bilgilere dair kitaplar üretmek istiyorum.

Konuyu daha geniş kitlelere duyurabilmek adına belediye binamız pembe renkle aydınlatıldı.