Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
poz
  • isim Resim ve fotoğrafta duruş
    "Yastıkları hastaya vereceğim yan oturma pozuna göre dizdim." - R. N. Güntekin
  • Fotoğrafta objektifin açık kaldığı süre
  • Fotoğraf makinesinde kullanılan filmde her bir kare
  • Kurum, çalım
    "Büyük yazar pozlarındalar ama edebiyat dünyası denilen şu dünyanın ne geçmişinden ne şimdisinden haberleri var." - N. Meriç

"poz" kelimesinin kullanım örnekleri.

FIFA 2018’de yer alan ‘Gerçek Oyuncu Hareket Teknolojisi’ tamamen yeni animasyon sistemi olan poz yakalama tekniğiyle her kareyi eşleştirerek, oyunda önemli oranda akıcılık sağıyor.

FIFA 2018’de yer alan ‘Gerçek Oyuncu Hareket Teknolojisi’ tamamen yeni animasyon sistemi olan poz yakalama tekniğiyle her kareyi eşleştirerek, oyunda önemli oranda akıcılık sağıyor.

Bunu İngiltere’de otel çıkışında üzerinde sadece yırtık file çorapları varken kameralara neşe içinde poz vermesinden ya da Beyonce ile birlikte seslendirdikleri “Telephone” şarkısının klibinde iç çamaşırsız arzıendam etmesinden de anlamak da mümkün.

Kammenos, Bulamaç adasında üzerinde 'Gücün yetiyorsa gel al' yazan anıtın önünde poz verdi.

Burlesk dansçısı Dita Von Teese kitap için poz veren isimler arasında.

İki ülke heyetlerinin takdiminin ardından Erdoğan, Mateparae ve eyleri Türkiye ve Yeni Zelanda bayrakları önünde basın mensuplarına poz verdi.

Gönülsüzce Trump'n elini tuttuğu gözlenen ve bunu beden diliyle de açıkça göstermekten kaçınmayan Melania Trump, poz verdikleri kırmızı halıdan ayrılır ayrılmaz Başkan Trump'ın elini bırakarak bir iki adım geriden yürümeyi tercih etti.

Konuşmaların ardından basın toplantısına katılanlar toplu halda basın mensuplarına poz verdi.

Kullanıcılar ayrıca cinsellik çağrıştıracak şekilde poz veren kişi veya kişilerin tasvir edildiği içerikler paylaşamayacak, pornografi ve ortak fetişlere sahip partnerler gibi yetişkin aktivitelerine ilişkin teklif veya talepler iletemeyecek, müstehcen dil kullanamayacak.

Dün tartıları yapılan ve rakibi Kübalı Kalle Suerland ile birlikte basına poz veren boksörlerin her ikisi de maçı kendisinin kazanacağını iddia etti.

Kayseri'deki Kergah bağlarında bulunan iki katlı bağevinde günün erken satlerinde uyanıp, babasıyla birlikte bahçeden biber, bamya, salatalık, kabak ve fasülye topladıklarını, annesi Adeviye ve babası Ahmet Hamdi Gül ile özlem giderdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, medya mensupları için bahçede özel poz lar verdi.

Futbolcuların neredeyse tamamı takım elbise ve kravatlı poz verirken, Chedjou ile Yasin Öztekin kravatsız oturdu.

Ormanlarda yaşayan karaca, tilki, yaban domuzu, porsuk, kızılgeyik ve çakal gibi hayvanlar, doğal ortamlarında fotokapanlara adeta poz veriyor.

Buna her daim güzel ve temiz olmak, kütüphaneye gelen insanlara gülümsemek, kameralara poz vermek ve tatlı tatlı miyavlamak da dahil.