Kelime tanımını bul

Kişi Adları Sözlüğü
Rauf

Cinsiyet: Erkek

  1. Esirgeyen, acıyan, çok merhametli.

  2. Tanrı adlarından.

Vikipedi
Rauf (anlam ayrımı)
Film[ değiştir]
  • Rauf (Barış Kaya ve Soner Caner yapımı film)
Rauf (film)

Rauf, Barış Kaya ve Soner Caner'in yönetmenliğini üstlendiği 2016 yapımı Türk filmidir. Başrol karakterini Alen Hüseyin Gürsoy'un canlandırdığı filmde, " Kars’ın bir köyünde yaşayan küçük Rauf’un, kendi sınırlı ve kapalı dünyasında, aşkın sınırsızlığı ile tanışması" konu edilmektedir.'Rauf' Avrupa Film Akademisi ödüllerine aday gösterildi Milliyet. 24 Ağustos 2016. En son 22 Eylül 2016 tarihinde erişildi. Çekimleri Kars'ın Küçükyusuf köyünde yapıldı ve yaklaşık bir yıl sürdü."Rauf" 7 festivalden 9 ödülle döndü CNN Türk. 14 Temmuz 2016. En son 22 Eylül 2016 tarihinde erişildi.

"rauf" kelimesinin kullanım örnekleri.

Polatlı’da Gazi Mahallesi, İntepe, Yeşilırmak caddeleri, Küçük, Bahar, Karınca, Turna, Özel, Itri sokaklar, Canata Caddesi Keban Sokak, Mehmet Akif Mahallesi, Karamustafa Caddesi, Süleyman Çelebi Caddesi Kaya Sokak, Rauf Denktaş Caddesi Algu Sokak, Süleyman Çelebi ve Karacaoğlan caddelerinin bir kısmı, Aksu Caddesi Ümit Sokak, Durukan, Mercan sokaklar, Hacettepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu, Şehitlik Anıtı ve civarı, Emine Işınsu, Dündar Taşen, Esat Orgun, Şeyh Şamil, Orgeneral İzzettin Çalışlar caddeleri, Kemal Bıyıkoğlu Caddesi’nin bir kısmı, Saksı, İtfaiye sokaklarda 09.

Organizasyonda dünyaca ünlü Büyükustalar (GM) Shakhriyar Mamedyarov, Vasyl Ivanchuk, Ernesto Inarkie, İvan Cheparınov, Baadur Jobava, Rauf Mamedov, Sergei Zhigalko, Aleksandr Rakhmanov, Ivan Salgado Lopez, Aleksandr Moiseenko, Hrant Melkumyan, Yuriy Kuzubov, Boris Savchenko, Michal Krasenkow, Mikheil Mchedlishvili, Nijat Mammadov, Mikhail Antipov, Aryan Tari, Anna Muzychuk, Anna Ushenina ile Türk Büyükustalar Alexander Ipatov, Dragan Solak, Mustafa Yılmaz, Emre Can, Barış Esen, Kıvanç Haznedaroğlu mücadele edecek.

Ziyaret çerçevesinde ayrıca Viyana Büyükelçisi Mehmet Ferden Çarıkçı, Viyana Başkonsolosu Asip Kaya, AGİT Daimi Temsilcisi Rauf Engin Soysal, BM Viyana Daimi Temsilcisi Emine Birnur Fertekligil ve Avusturya İslam Cemaati Başkanı İbrahim Olgun ile bir araya gelen heyet, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Turnuvada, küçükler kategorisinde Çağrı Ahmet Ayengin birinci, Rauf Kılcan ikinci, Ayberk Camfener üçüncü, yıldızlar kategorisinde Faruk Bartu Zümrüt birinci, Berkant Boncukçu ikinci, Baran Büyükbozkoyun üçüncü oldu.

AK Partili İl Genel Meclisi üyesi Gazi Bülbül, İlçe Özel İdare Müdürü Recep Yalçın, Muhtar Rauf Buhan ve Kiçirli vatandaşların katıldığı törende büyük coşku yaşandı.

Sivas Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gül, Rauf Orbay İlkokulu, Şehit Ahmet Eyce Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 27 Haziran Ortaokulu, Ülkü İmam Hatip Ortaokulu, Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi, Lütfi Abay İlkokulu ve Ahmet Yesevi İlkokulu'nda okul aile birliği toplantılarına katıldı.

Yapılan duanın ardından Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, Kalafatlı Köyü Din Görevlisi Kenan Tunç ve Kalafatlı Köyü Muhtarı Cemal Demirer tarafından öğrencilere belge ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kooperatif binasında yapılan olağanüstü genel kurulda, önceki yönetimde denetleme kurulu üyeliği yapan Rauf Keya ile 2016 Eylül ayından bu yana ANTBİRLİK'te kayyum olarak görev yapan Mustafa Yavuz aday oldu.

Demre Belediyespor Teknik Direktörü Rauf Kolancı yaklaşık bir aydır yoğun bir program sürdürdüklerini belirterek, bu süre içerisinde üç hazırlık maçı oynadıklarını söyledi.

Kuzey Kafkasya kökenli komutan ve mebuslardan Rauf Orbay, Bekir Sami Kunduk ve daha niceleri gibi Çerkes Ethem de kurtuluş mücadelesinin baş aktörlerinden biri olmuştur.

Nevşehir Meteris Meydanında gerçekleştirilen aşure dağıtımına AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Belediye Başkan Vekili Atilla Seçen, Kadın Kolları Başkanı Nihal Kutlar, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Rauf Yanar ve çok sayıda parti yöneticisi katıldı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, dün gece saatlerinde cephe hattının farklı noktalarında çıkan çatışmalarda Azeri ordusundan Rauf Veliyev, Neman Ahmetzade ve Zöhrab Mustafazade isimli askerlerin şehit olduğu bildirildi.

YÜKSEL AKKAYA RAGIP DURAN RAGIP ZARAKOLU RAUF KÖSEMEN RIDVAN TURAN RONİ MARGULİES SABİH ATAÇ SAMİ EVREN SAMİ TAN SARUHAN OLUÇ SEDAT YILMAZ SEDAT YURTDAŞ SELEN UÇER SELİM DEMİRDELEN SELİM MAHMUTOĞLU SELİM YILMAZ SEMRA PELEK SENNUR SEZER SEREN YÜCE SETTAR TANRIÖĞEN SEVİL DEMİRCİ SEVİM BELLİ SEVİNÇ ALTAN SEYFİ ÖNGİDER SEZAİ SARIOĞLU SEZAİ TEMELLİ SİREN İDEMEN SÜHA OĞUZERTEM SÜREYYA BERFE ŞAMİL ALTAN ŞANAR YURDATAPAN ŞEYHMUS DİKEN ŞÜKRÜ ERBAŞ TAMER LEVENT TANIL BORA TARHAN ERDEM TARIK GÜNERSEL TARIK ZİYA EKİNCİ TAYFUN MATER TUĞRUL PAŞAOĞLU TURAN SARITEMUR UFUK URAS UĞRAŞ SALMAN UMUR COŞKUN ÜMİT ASLANBAY ÜMİT ŞAHİN VECDİ ERBAY VEYSİ SARISÖZEN YAHYA AKYEL YASEMİN GÖKSU YAVUZ ÖNEN YEŞİM BÜBER YILDIRIM TÜRKER YILDIZ ÖNEN YILMAZ AYSAN YONCA VERDİOĞLU Yrd.