Kelime tanımını bul

Vikipedi
Ride (Lana Del Rey şarkısı)

"Ride", Amerikalı şarkıcı-şarkı yazarı Lana Del Rey'in üçüncü stüdyo albümü Paradise yer alan bir şarkı. Del Rey ve Justin Parker tarafından yazılan şarkının yapımcılığını Rick Rubin üstlendi. 25 Eylül 2012'de Polydor Records - Interscope tarafından yayımlandı.

Ride (müzik grubu)

Ride, 1988'de Oxford'da kurulmuş bir İngiliz alternatif rock grubu. Grup, vokalist/gitarist Andy Bell, vokalist/gitarist Mark Gardener, davulcu Laurence "Loz" Colbert ve bas gitarist Steve Queralt'dan oluşmaktadır.Ride, Allmusic 1990'ların başında Britanya'daki shoegaze akımının bir parçası olması ile tanınan grup, son albümlerinde daha standart bir psikedelik rock tarzına geçiş yapmış ve 1996'da dağılmıştır. Grubun dağılmasıyla birlikte birçok grup üyesi diğer proje ve gruplara yönelmiş, özellikle Andy Bell ise Oasis'in bas gitaristi olmuştur. Grup üyeleri 2001 yılında kısa bir süreliğine bir televizyon programı için birlikte çalmış olsa da, Ride 2014 yılında temelli olarak bir araya gelmiştir.

Grubun ilk albümü, Nowhere, shoegaze akımının en önemli ve en iyi albümleri arasında geçmekle birlikte Pitchfork Media'nın 1990'ların En İyi 100 Albümü listesinde 74. sırada bulunmuştur ve Ölmeden Önce Dinlemeniz Gereken 1001 Albüm isimli kitapta listelenmiştir. Grubun "Vapour Trail" isimli teklisi Pitchfork'un 90'ların En İyi 200 Şarkısı listesinde 145. sıraya ulaşmıştır.

Ride

Ride ile şu maddeler kastedilmiş olabilir:

Ride (video klip)

Ride, Lana Del Rey tarafından yazılan ve oynanan kısa video klip filmi. Anthony Mandler tarafından çekildi ve 10 dakika uzunluğundadır. 12 Ekim 2012'de, VEVO'da prömiyerini yaptı. Olumlu eleştiriler alan filmde fuhuş, işleri ve şiddet temaları işlendi.