Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
sathi
  • sıfat Yüzeysel
    "Sathi bir inceleme."

"sathi" kelimesinin kullanım örnekleri.

Aynı bölgede asfalt emisyon ve agrega yıkama tesisi de kuracaklarını dile getiren Kul, "Terme'ye önemli ihtiyaçlardan biri olan sathi kaplama emisyon tesisimizi kazandırıyoruz.

Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Suadiye Mahallesi’ndeki soğuk asfalt çalışmaları ardından Maşukiye Mahallesi Hasan Tahsin Caddesi üzerinde de iki tabaka astarlı bitümlü sathi kaplama çalışması yaptı.

Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe genelinde tespit ettiği bozuk satıhların zeminlerini soğuk asfalt olarak tabir edilen iki tabaka astarlı bitümlü sathi kaplama çalışmasını ilk kez Suadiye Mahallesi’nde uygulamaya başladı.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, yol iyileştirmeleri kapsamında ilk kez uyguladığı iki tabaka astarlı bitümlü sathi kaplama çalışmasını Suadiye Mahallesi Recep Yılmaz Sokak üzerinde 400 metre uzunluğunda 6 metre genişliğindeki güzergahta gerçekleştirdi.

Ayrıca gerekli yerlere yeni menfez ve boru geçişleri veya mevcut sanat yapılarının uzatılması ile sanat yapısı işleri ve son olarak da alttemel, temel ve astarlı Sathi Kaplama yapımı şeklinde tamamlanmasını hedefliyoruz” dedi.

Kartepe Belediyesi, mini futbol sahası yapımı ve iki tabaka astarlı bitümlü sathi kaplama yapım işi için ihale düzenledi.

Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce talep edilen, mini futbol sahası yapımı ve iki tabaka astarlı bitümlü sathi kaplama yapım işi için ihale yapıldı.

Ayrıca gerekli yerlere yeni hidrolik sanat yapıları yapımı (menfez ve boru geçişleri) veya mevcut sanat yapılarının uzatılması ile yeraltı suyu drenajları ve hendek kaplama çalışmaları şeklinde sanat yapısı işleri ve son olarak da alt temel ve temel tabakaları teşkiline müteakip astarlı Sathi Kaplama yapımı şeklinde üstyapı imalatlarının tamamlanması hedeflenmektedir.

Bölge Müdürlüğü 2011 yılı yatırım projeleri kapsamında Keban'da 13, Palu-Arıcak arası 24, Sivrice-Gözeli arası 12, Hıdırbaba-Feribot İskelesi arası 11, Tunceli yolu 24, Çaybağı yolu 23 ve Ağın feribot iskelesi yolu 12 kilometre olmak üzere 119 kilometrede astarsız sathi kaplama yenileme ile Elazığ-Diyarbakır yolunda 18, Malatya-Gözeli-Sivrice yolunda 9, Palu-Arıcak arası 6, Keban yolunda 5 kilometre olmak üzere 38 kilometre astarlı sathi kaplama yenileme yaptı.

Geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan toplam 600 bin metrekare yolun 480 bin metrekaresi hiç asfalt yapılmamış toprak yollarda bir tabaka astarlı bitümlü sathi kaplama; 120 bin metrekaresi ise bozuk yollarda düzeltme çalışması yapıldıktan sonra bir tabaka astarsız bitümlü sathi kaplama olarak gerçekleştiriliyor.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından sürdürülen bu çalışmalar sonucunda Kocalar merkez, Kocalar ve Avut ana bağlantı yolunda ise sathi kaplama asfalt çalışmaları tamamlandı.

Güvendik, Böğrüpek, Gelenler, Albayrak, Bölekli, Kızılca, Atlılar, Sallıdere, Ortayol, Azıklı mahallelerinde toplamda 27 kilometre sathi kaplama yapılarak mahalle içlerindeki yollar daha kullanılabilir hale getirildi.

Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, 14 kilometrelik Garkın ile Naldöken arasındaki Ballık yolunu sathi asfaltla kaplıyor.

Beton yol, sıcak asfalt ve parke yapım çalışmalarıyla kent genelindeki yolların dünya standartlarına kavuştuğunu belirten Kul, Söğütlü Mahallesi ve İmanalisi Mahallesi arasında 3 kilometrelik sathi kaplama ve Bazlamaç Mahallesi Aslan Sokak'ta 2 kilometrelik beton yol çalışmalarına başlandığını kaydetti.

Şanlıurfa kırsalında 1 yılda 172 kilometre beton yol, bin 700 kilometre sathi asfalt ve bin 856 kilometre berkitme yol serimi yapıldı.