Kelime tanımını bul

Sinema ve Televizyon Terimleri Sözlüğü
seçik

Sinema/TV. Bir konunun duyarkat ya da almaç görüntülüğü üzerindeki görüntüsünün bulanıklıktan uzak, her noktasının görüntüde bir nokta oluşturacak arılıkta olması.

Kişi Adları Sözlüğü
Seçik

Cinsiyet: Kız Seçilmiş, seçkin.

Uygulayım Terimleri Sözlüğü
seçik

sinema, televizyon: Bir nesnenin duyarkat üzerindeki görüntüsünün pussuz açı; her noktasının görüntü üzerinde bir nokta oluşturacak aralıkta olması.

"seçik" kelimesinin kullanım örnekleri.

Minik erkekler epe kategorisinde İstanbul ferdi sporcusu Ali Mustafa Seçik birinci, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübünden Murat Meriç ikinci, Mersin Eskrim Spor Kulübünden Çağan Aksoy ile Ankara Çankaya Eskrim Spor Kulübünden Mert Şekerci üçüncü oldu.

Mustafa Ali Seçik beşinci, Çağrı Fatih Özdemir altıncı, Baran Parlak yedinci, Gökhan Emre Geben ise sekizinci oldu.

Dolayısıyla kendisinin CHP ile ilgili olarak bugüne kadar terör karşısındaki teröristlerle terörist organizasyonlarıyla PKK olsun, FETÖ olsun bunların karşısındaki tavrı çok açık seçik net olan partimizle ilgili söylemiş olduğu sözler kabul edilebilir sözler değildir.

Her şey bu kadar açık seçik ortadayken, şu an kamuoyunda yapılmak istenen tamamen bir algı operasyonudur.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve KKTC'nin hakkını, korumakta kararlı olduğumuzu, bundan herhangi bir şekilde ödün vermemizin söz konusu olmadığını çok açık ve seçik her türlü vasıtayla muhataplarımıza bildirdik, bildirmeye devam ediyoruz.