Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
Simav
  • özel, isim Kütahya iline bağlı ilçelerden biri
Vikipedi
Simav

Simav, Kütahya'nın bir ilçesidir. İl merkezinin 143 km güneybatısında yer alır.

"simav" kelimesinin kullanım örnekleri.

Kütahya’nın Simav ilçesindeki Akbaldır Stadyumu ve çevresi, İlçe Orman Müdürlüğü’nün fidan desteği ile KYK Müdürlüğü’nün üniversiteli gençleriyle ağaçlandırma çalışmaları yapıldı.

Simav Akbaldır Kapalı Spor Salonu’nda bir ay süren turnuvaya, voleybol severler yoğun ilgi gösterdi.

Simav ilçesinde de Akbaldır Stadyumu'nda toplanan gençler, kar yağışı altında Simav Gençlik Merkezi'ne kadar yürüdü.

Kütahya’nın Simav ilçe Müftülüğü ve Simav Belediyesi’nin birlikte düzenledikleri organizasyonda, Akbaldır Stadyumu’nu dolduran yaklaşık 5 bin vatandaş teravih namazı kıldı.

Simav’ın yeni mahalle ile Akbaldır mezarlıklarında bulunan şehit asker ve polisler için Simav İlçe Müftüsü İbrahim Yavuz tarafından dualar okundu.

Atatürk anıtına çelenk sunma proğramı sonrasında yapılacak olan stadyumdaki program hava muhalefeti sebebiyle Simav Akbaldır Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

Simav Akbaldır Stadı’nda oynanan Savcılarspor ile Pazarlarspor takımları arasındaki maçın 25.

Simav Belediyesinin Şubat ayı meclis toplantısında, darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi alnından vurarak öldürdükten sonra şehit edilen Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in adının, Akbaldır Mevkiinde bulunan şehir stadyumuna verilmesi teklifi yapıldı.

Simav Akbaldır Stadyumunda yapılan kutlamaları izlemek için yoğun bir katılımın olduğu görüldü.

Simav Akbaldır stadyumundan başlayıp, Cumhuriyet Meydanında sona eren yürüyüşe, DPÜ Simav Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.

Simav’da bir dönem Adalet Partisi İlçe Başkanlığı görevinde de bulunan hayırsever iş adamı Girginoğlu bugün öğle namazını müteakip Halil Ağa Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Akbaldır Mezarlığında toprağa verildi.

Kütahya’nın Simav ilçesinde, Akbaldır stadyumundan başlayan ’Demokrasi ve Özgürlükler Günü’ yürüyüşü, Cumhuriyet meydanında son buldu.

Simav'ın Kuşu beldesinden vişne toplamak için Pazarlar ilçesine geldiğini anlatan 44 yaşındaki Ayşen Akdoğmuş da vişnenin hassas, aşırı sıcaklarda kısa sürede dalında bozulmaya başlayan bir ürün olduğunu belirtti.

Eğitim-Bir-Sen Simav Temsilcisi Halil Aktay “ 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü, sendikamızın kurcusu Mehmet Akif İnan’ı, ilçemizden şehit öğretmenlerimiz Ali Karaoğlan ve Mehmet Fidan’ı, şehit Necmettin Yılmaz ve Şenay Aybüke Yalçın ile tüm şehit öğretmenlerimizi ve ahirete göç etmiş eğitimcilerimizi rahmetle anıyoruz, emekli olan öğretmenlerimize sağlık ve mutluluklar diliyoruz, görevine devam eden ve yeni başlayan öğretmenlerimize başarılar diliyoruz” dedi.

Malçlı çilek yetiştiriciliği projesi kapsamında Aslanapa, Çavdarhisar, Domaniç, Dumlupınar, Gediz, Pazarlar, Simav ve merkez olmak üzere 85 çiftçimize yaklaşık 205 dekar alanlık çilek fidesi teslimi yapıldı.