Kelime tanımını bul

Vikipedi
Supercell (şirket)

Supercell; Helsinki, Finlandiya merkezli bir video oyunu şirketidir. 2010 yılında kurulmuştur. Bugüne kadarki en çok bilinen oyunları Clash of Clans, Hay Day, Boom Beach ve Clash Royale'dir. 2012 yılının sonlarına doğru Clash of Clans oyunundan günlük 2,4 milyon dolar gelir elde etmeye başlayarak yılın en çok kazanan şirketleri listesine girmiştir. 2016 yılında şirket Clash Royale adlı oyunu piyasaya sürmüştür ve bu oyun hem android hem de ios platformunda yılın oyunu seçilmiştir.Clash Royale - Is Supercell's new multiplayer game pay to win?

Sadece 3 oyun ile 2015 yılında 2,3 milyar dolar gelir ve 924 milyon dolar kâr elde etmiştir.http://venturebeat.com/2016/03/09/with-just-3-games-supercell-made-924m-in-profits-on-2-3b-in-revenue-in-2015/ Toplam çalışan sayısı 150 kişidir. Şirketin Helsinki dışında Seul, Tokyo ve San francisco olmak üzere toplam 4 adet ofisi bulunmaktadır.

Şirketin %51 lik kısmını japon telekom şirketi softbank 1,53 milyar dolara satın almıştır.

Supercell (anlam ayrımı)

Supercell aşağıdaki başlıkları ifade ediyor olabilir:

  • Supercell, Süper hücre (İngilizce: Supercell), atmosferin yukarı seviyelerindeki açısal rüzgar yön değişiminin fazla olduğu aşırı termodinamik kararsızlığa bağlı olarak dikey rüzgarların fazla olduğu bölgelerde ortaya olan kuvvetli bir oraj biçimi.
  • Supercell (şirket), 2012 kuruluş tarihli Finlandiya merkezli mobil video oyun şirketi.