Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
talebe
  • isim Öğrenci
    "Eski talebesi hakkında da söylemediğini bırakmamakta." - N. F. Kısakürek

"talebe" kelimesinin kullanım örnekleri.

Bursa’da yarım asırdır hac ve umre acentesi hizmeti veren Alkuş Seyahat, talebe yetişmekte zorlanıyor.

Birlik Vakfı Ananevi İftarında konuşan Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, “Milli Türk Talebe Birliğinden Birlik Vakfına uzanan bu yolda verilen emeklerin önemi çok büyük.

Birlik Vakfının Ananevi iftarında konuşan Vali Hüseyin Avni Coş ise, “Milli Türk Talebe Birliğinden Birlik Vakfına uzanan bu yolda verilen emeklerin önemi çok büyük.

Kurban Bayramı öncesi bıçak biletmek isteyenlerin de yoğunluk oluşturduğunu aktaran Dokur, talebe yetişebilmek için fazla mesai yaptıklarını belirtti.

Başvuru üzerine toplam borç miktarı talebe göre en fazla altı taksite kadar bölünebilir.

Talebe göre yapılan tasarım değişikliklerinde ilk iş, Kısmet serisinin iz aralığını daraltmak oldu.

Milli Türk Talebe Birliğimizin hem okul başkanlığını son sınıfta da genel başkanlığını deruhte ediyor ve bir müddet yürütüyor.

Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi, toplantıda yaptığı konuşmada, 1416 sayılı Ecnebi Memleketlere Gönderilecek Talebe Hakkındaki Kanun ile ilgili bilgiler verdi.

Siyasete Milli Türk Talebe Birliği çatısı altında başlayan Zeybek, Refah Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Fazilet Partisi Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Bu talebe kayıtsız kalmayan Vali Aktaş, Güngen ve öğretmeni Özcan'ı makamında kabul etti.

Yaklaşık 48 yıldır lastikçilik yapan Muzaffer Çelik, kış lastiği taktırmak isteyenlerin oluşturduğu yoğunluk nedeni ile talebe yetişmekte zorluk yaşadıklarını söyledi.

İtirafçı kadınların, örgüt ile kadın yapılanmasının yanı sıra, bölge talebe mesulü, maddiyatçı ve ev ablası olarak sürdürdükleri görevler hakkında detaylı bilgi verdikleri öğrenildi.