Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
tav
 • isim İşlenecek bir nesnede bulunması gereken ısının, nemin yeterli olması durumu
 • Hayvanlarda besili olma durumu
 • En uygun durum ve zaman
 • Hazır olma
Metalbilim İşlem Terimleri Sözlüğü
tav

Tavlama fırınında yapılan bir tavlama işlemi.

Kişi Adları Sözlüğü
Tav

Cinsiyet: Erkek

 1. Şişman.

 2. Harlı.

 3. Orman

 4. Hız.

 5. Boyun eğme.

Zanaat Terimleri Sözlüğü
tav

Döğülebilecek duruma gelmiş kızgın demir. (Muratdere *Bozüyük -Bilecik)

Tarama Sözlüğü
tav

Kumar ve bahis parası, öç.

Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
tav

Şişmanlık.

Vikipedi
Tav

Tav (veya Taw, Taf) , İbrani alfabesinin 22. ve son harfi olup karşılıkları Arap alfabesinde Te, Yunan alfabesinde Taf , Latin alfabesinde T ve Kiril alfabesinde Te 'dir. Ebced hesabındaki değeri 400'dür.

Tav (anlam ayrımı)

Tav aşağıdaki anlamlara gelebilir:

 • Tav (veya Taw, Taf) - İbrani alfabesinin 22. ve son harfi
 • TAV Havalimanları Holding - Türk havalimanı işletme şirketi

"tav" kelimesinin kullanım örnekleri.

Karşılama törenine Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ataş, Fraport TAV Ticaret ve Pazarlama Direktörü Serkan Karahatay, Katar Airways Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Müdürü Ferit Aksun ve diğer yetkililer katıldı.

Danimarka Herning Ferie For Alle Turizm Fuarında Bodrum Tanıtma Vakfı yetkilileri ve TAV Havalimanları Holding yetkililerinin tur operatörleriyle yaptıkları görüşmeler sonucunda, 2017 yılı turizm sezonu için Detur Tur Operatörü tarafından Jettime Havayolları ile Kopenhag’dan Bodrum’a direkt olarak haftada 2 uçuş planlandı.

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi gerçekleştirilen zirveye, Tav Havalimanları Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sami Şener, Amgem ve Mustafa Nevzat Türkiye Genel Müdürü Güldem Berkman, Pfizer Türkiye Genel Müdürü Elif Aral ve Fina ve Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin katıldı.

Selay Mürey, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, TAV Müdürü Nuray Emirler, Ankara Gençlik, Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız ve diğer yetkililer katıldı.

Direkt uçuşların başlaması nedeniyle TAV Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Hava Tarafında düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında konuşan AnadoluJet Bölgesel Uçuşlar Başkanı Sami Alan, firma olarak henüz 3 yıllarını doldurmadan geldikleri noktanın gururlarını daha da artırdığını söyledi.