Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
tim

a. ask. Güvenlik güçlerinde belirli bir iş veya hizmeti başarabilecek güçteki en küçük birlik: “Silahlı bir tim çoktan yola çıkmıştır bile.” -İ. Aral.

Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
tim

Dip, en alt, temel : Öyle bir vağmur yağdı ki yerin timine geçti.

Vikipedi
Tim

Tim, görevi yüz metrelik bir alanı ateş gücüyle kontrol altına almak olan iç güvenlik harekâtında görev yapan en küçük askeri birimdir. Komutanı genellikle Çavuş olmak üzere en az Onbaşı rütbesindedir.

1 x Tim Komutanı
1 x Avcı Eri
1 x Hafif Makinalı Tüfek Nişancısı
1 x Hafif Makinalı Tüfek Yardımcısı

"tim" kelimesinin kullanım örnekleri.

Bunun üzerine, Ordu İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı 3 tim, İl Afat ve Acil Durum Müdürlüğü’ne bağlı 4 kişilik arama-kurtarma ekibi, 5 kişilik UMKE ekibi, 6 kişilik Rusumat, iz takip ve arama köpekleri ile çok sayıda vatandaşın da desteği ile havadan ve karadan arama çalışması başlatıldı.

İl Jandarma Komutanlığına bağlı 3 tim, İl Afat ve Acil Durum Müdürlüğüne bağlı 4 kişilik arama-kurtarma ekibi, 5 kişilik UMKE ekibi, 6 kişilik Rusumat-4 gönüllü STK ekibi, İl Jandarma Komutanlığının iz takip köpeği, AFAD'ın arama-kurtarma köpeği, insansız hava aracı Skyranger ile arama çalışması yapıldı.

Adnan Uslupat, Berrin Uslupat, Halil İbrahım Ünal, Türkan Ünal, Necla Erkul, Halil Erkul, Seyhan Kılıç, Fatma Ahter Kılıç, Barbaros Akamaç, Aylin Akamaç, Tuna Saygılı, Makbule Saygılı, Süleyman Zafer Yel, Mustafa Kemal Bilginer, Ülkü Tiryakioğlu, Kansu Tiryakioğlu, Hakan Akkaya, Havise Savaş, Müveddet Nılay Demirmen, Mustafa Önder Demirmen, Oya Zorlu, Tim George, Saadet Bayhan, Nazmi Baskın, Nesrin Baskın, Ahmet Eğilmez, Hatice Gaye Eğilmez, İbrahim Demir İşçil, Emre Kuşburnu, Sait Emre Birinci, Cem Önder, Süleyman Şimşek, Nuri Süzgen.

Ardından evlerde yapılan aramada tim, yatak odasındaki çekmecenin üzerinde mermileriyle birlikte altıpatlar ele geçirdi.

Edremit Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Asayiş Bot Tim Komutanlığı ekipleri, Van Gölü’ne kıyı olan balıkçı köylerinden İnköy ve Altınsaç mahallerindeki ilkokul ve anasınıfı öğrencilerini ziyaret ettiler.

İlçe merkezi girişinde Jandarma Trafik Tim Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Mustafa Aymak ve İlçe Milli EğiTim Müdürlüğü Şube Müdürü Hasan Uyanık, okul servislerini kontrol ederek, sürücülerine uyarılarda bulundu.

Trafik Tim Komutanı Astsubay Kidemli Başçavuş Mustafa Aymak tarafından Çakallı Ortaokulu öğrencilerine, trafik işaretleri ile uyulması gereken kurallar hakkında bilgi verildi.

EğiTimde Jandarma Trafik Tim Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Mustafa Aymak ve Trafik Polisi Muhammet Öztürk tarafından genel trafik kuralları, okul servis araçlarına binme ve inme, trafik işaretleri, karşıdan karşıya geçme, emniyet kemeri kullanımı gibi konularda bilgiler aktarıldı.

Yeşilyurt Mahmut Şahin Balarısı Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen eğiTime Yeşilyurt ilçe Jandarma Komutanı Vekili Astsubay Kemal Çakır, Yeşilyurt Jandarma Trafik Tim Komutanı Astsubay Murat Dilek, Milli EğiTim Şube Müdürü Cumali Karakuş, Milli EğiTim Şube Şefi Mehmet Erkut 150 ye yakın okul servis şoförü, yüklenici firma yetkilileri ve rehber personel katıldı.

Her yıl olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramı için 10 kişilik bir tim hazırladıklarını belirten Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, kaçan hayvanları bayıltmak üzere kullanılacak olan silah, arazi şartlarına uygun ATV araçları, atlı birlikler ve drone ile kaçan kurbanlıkları daha etkili bir şekilde yakalamayı hedeflediklerini kaydetti.

TİM yönetimine seçilmeleri durumunda dış ticaret fazlası verene kadar mücadele edeceklerine işaret eden Gülle, kolay olmamasına rağmen buun yapılmayacak bir iş olmadığını, başlayıp yapacaklarını söyledi.

NAC Breda, teknik direktör Hans Smulders'in ayrılmasının ardından Pierre van Hooijdonk, Tim Gilissen, Mitchell van der Gaag ve Cor van Rooij'u takımın başına getirirken van Hooijdonk'a transfer görevi verildi.

Isparta Belediyesi İtfaiye Müdürü Şenol Dede, ilk etapta 4 kişilik bir tim oluşturulduğunu ve bunların 1,2,3 yıldız dalıcı eğitimlerini ve arama kurtarma uzmanlık eğitimlerini tamamladığını söyledi.

Hafız önderliğindeki Tim bu saldırının daha da büyümesini önlerken yaşanan dehşetle acı bir şekilde yüzleşir.

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ve TİM Başkanı İsmail Gülle tarafından imzalanan protokol ile OSBÜK ve TİM, ihracatı geliştirmeden ürün yerlileştirmeye, yurt içi ve yurt dışında ortak organizasyonlar düzenlemeden bilgi paylaşımına değin pek çok alanda ortak çalışmalar yapacak.